Депутат від Радикальної партії Олега Ляшка, член офіційної Делегації ВРУ у ПАРЄ Віктор Вовк передав в руки Комісару Ради Європи з прав людини Й.В. пану Нілсу Муйжнієксу лист від керівника фракції РПЛ, у якому роз'яснювалася позиція радикалів щодо ситації навколо уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської.
Зокрема, у листі повідомлялося про те, що вибори Уповноваженого з прав людини в Україні у 2012 році відбувались із грубим порушенням українського законодавства і міжнародних принципів.
"Об’єднана демократична опозиція відмовилася від участі у виборах, адже вони відбувалися на безальтернативній основі в порушення Паризьких принципів. Було порушено принцип верховенства права (ст. 8 Конституції України), а також правовий порядок в Україні (ч. 2 ст. 19 Конституції України)", - наголошував у листі Ляшко.
За словами політика, протягом майже трьох років усі спроби демократичної опозиції усунути ці порушення відповідними постановами Верховної Ради України блокувалися з боку провладної більшості, представленої фракціями Партії регіонів і Комуністичної партії України, і ці порушення залишались безкарними.
"Не маючи можливості відновити верховенство права у Верховній Раді України, парламентські фракції опозиції відкрито звернулися до міжнародних організацій із заявою, в якій закликали не визнавати вибори В.Лутковської на посаду омбудсмена України. На жаль, ми так і не почули публічної оцінки посадових осіб Ради Європи щодо грубих порушень демократичних принципів", - зазначив радикал і додав, що можливість відновити верховенство права в цьому питанні з’явилася лише після Революції гідності і обрання нової проєвропейської Верховної Ради України у жовтні 2014 року.
У зв'язку з цим Ляшко просить сприймати внесену ним до Верховної Ради постанову про звільнення з посади Лутковської не як посягання на незалежність інституції Уповноваженого з прав людини, а як намагання усунути порушення, які мали місце під час призначення її керівника у 2012 році, і провести нові вибори за участю представників різних громадських сил (громадянського суспільства), як того вимагають Паризькі принципи ООН.
"Сподіваємося, викладені аргументи дозволять Вам зробити об’єктивну оцінку ситуації щодо відновлення принципу верховенства права в питанні призначення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини", - наприкінці зазначив Ляшко у листі.
Прес-служба РПЛ