Директори департаментів КМДА та їхні заступники щомісяця отримували десятки тисяч гривень як «бонус» до зарплати – про це 14 липня повідомив депутат Київради від Радикальної партії Олега Ляшка, автор дослідження щодо розмірів премій чиновників, Олександр Вовченко.
«На порталі київської влади, на сторінці кожного департаменту можна подивитися, як бідні чиновники перебиваються за 2-3 тисячі гривень – це відкрита інформація. На відміну від премій, розмір яких фактично нелімітований і може навіть в 10 разів перевищувати посадовий оклад. Щоб отримати інформацію про те, скільки насправді обходяться столичному бюджету заробітки департаментів, знадобилося півроку», – розповів депутат.
Згідно з отриманими О.Вовченком документами, абсолютним лідером є Департамент фінансів на чолі з директором Володимиром Репіком. Максимальна премія, яку виписав собі очільник департаменту – 38,7 тис. грн. за серпень 2014 року. Трохи менше отримали його заступники – від 11 тис. грн. до 30,7 тис.грн. кожен.
«Що таке серпень 2014 року? Час загострення конфлікту на Донбасі і час, коли Київрада вносила зміни до бюджету, скорочуючи видатки на освітні програми, фізкультуру, спорт, роботу з молоддю тощо. І керівник відповідального за раціональне витрачання коштів департаменту, отримуючи по 40 тис.грн. премії, розповідав депутатам, наскільки в столиці все погано і як потрібно економити на вчителях та медиках!», – обурився Олександр Вовченко, додавши, що за 11 місяців директор департаменту фінансів та чотири його заступники отримали премій більш ніж на півмільйона гривень.
Другим за розмірами премій названо Департамент комунальної власності. Його директор, щойно прийшовши на посаду, отримав 22,5 тис.грн. Додаткові заробітки заступників директора цього департаменту сягали 17, 19 і навіть 23 тис.грн. на місяць.
Департамент економіки та інвестицій виявився третім за обсягами премій. Зокрема, керівництво департаменту синхронно приймало рішення про своє преміювання: в липні директор і його заступники отримали по 9 тис. грн. премії, в серпні – 12 тис. грн., у грудні – по 18 -19 тис. грн.
«Понад 10 тис. грн. – отримували в департаменті містобудування та архітектури, який окрім будівельної галузі, опікується розміщенням МАФів, реклами… Судячи з премії та матеріальної допомоги на загальну суму 18 тисяч гривень, лад у містобудуванні навели ще майже рік тому, в серпні 2014-го,» – додав Вовченко.
У найбільш скандальному Департаменті земельних ресурсів директор отримував максимум 16,5 тис.грн. премії, а його заступники – і 25,5 тис.грн. і 27 тис.грн.
За результатами дослідження, найменші премії отримували в Департаменті культури – в середньому щомісяця від 290 грн. до 2 тис.грн. Крім того, ці премії є доплатами за науковий ступінь.
«Я не проти високих зарплат чиновників. Взагалі якісну роботу потрібно мотивувати належним чином. Але, як видно з нашого дослідження, найбільші премії отримували в департаментах-героях корупційних скандалів. Щоб довести своє дослідження до логічного кінця, ще місяць тому зареєстрував проект рішення Київради, який зобов’яже чиновників КМДА, райдержадміністрацій та керівників комунальних підприємств не лише оприлюднювати свої декларацій, а й передавати їх на вивчення до фіскальної служби», – підсумував депутат Олександр Вовченко.
Прес - служба РПЛ