Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський закликав керівників усіх рівнів в областях взяти під особливий контроль стан із розрахунків за спожиті енергоносії. Про це Віце-прем’єр-міністр України заявив на нараді з керівниками ОДА, що відбулася у Хмельницькому в четвер, 6 серпня.
«Енергетика – зона особливої уваги. Ми, в Уряді, у щоденному режимі аналізуємо ситуацію у цій галузі. Дуже прошу керівників всіх рівнів, в першу чергу, взяти під контроль стан розрахунків за енергоносії. Пройти цю надзвичайно складну зиму – наше з вами спільне завдання. Маю надію, що ми з ним впораємося, ми це завдання виконаємо», – наголосив Валерій Вощевський, звертаючись до голів ОДА.
За словами Віце-прем’єр-міністра України, шість областей: Вінницька, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Житомирська та Рівненська мають по поточним розрахункам за електроенергію стовідсотковий рівень. У цілому по країні цей показник становить 92,4 %.
При цьому, як зазначив Валерій Вощевський, у вказаних областях дещо гірша ситуація щодо розрахунків за газ.
Так, Житомирська область заборгувала за спожитий газ понад 270 млн грн, Вінницька – 182 млн грн, Рівненська – 116 млн грн, Тернопільська – 64 млн грн, Хмельницька – 103 млн грн, Чернівецька – 58 млн грн.
Як підкреслив Віце-прем’єр-міністр України, тенденція щодо збільшення боргів за спожиті енергоносії неприпустима. «Я думаю, що в цій ситуації ми таку розкіш собі дозволити не можемо», – сказав він.
Валерій Вощевський зауважив, що за попередні роки борг України за газ становить 38 млрд грн. Разом із цим, на сьогодні Україні необхідно 1,5 млрд дол. США для закачування 7 млрд кубів газу в підземні сховища.
«Потрібно не тільки забезпечити поточні платежі, а і спробувати починати рухатися по розрахункам за попередній період. Приблизно ж такі цифри по боргам в електроенергетиці. Якщо 2014 рік ми закінчили на рівні 22,1 млрд грн боргу, то на сьогоднішній день це 27,7 млрд грн. В основному, це борги Луганської і Донецької області, але є деякі області, де відбувається збільшення».
Як зазначив під час наради Віце-прем’єр-міністр України, щоб забезпечити роботу українських ТЕС потрібно вивозити із Донбасу близько 1 млн тонн вугілля щомісяця, на сьогодні це вдається роботи на рівні 600 тис. тонн. у місяць.
«Зараз ми працюємо над тим, щоб брати вугілля із Донбасу, але не тільки. Вже вивантажили в порту Южний перші 80 тис. тонн імпортного південноафриканського вугілля», - сказав урядовець.
Нагадаємо, за дорученням Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка буде створено міжвідомчу робочу групу з питань підготовки до осінньо-зимового сезону. Її очолить Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський.
Прес - служба РПЛ