На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський під час виступу в рамках урочистостей з нагоди 10-ї річниці Енергетичного співтовариства, що відбулися у Відні.
Валерій Вощевський зазначив, що Уряд України високо цінує підтримку Секретаріату Енергетичного Співтовариства щодо реформування енергетичного комплексу України.
Він підкреслив, що Україна і надалі готова здійснювати реформування енергетичного сектора відповідно до законодавства ЄС, зокрема положень Третього енергетичного пакета.
За словами урядовця, українська сторона активно працює над виконанням зобов’язань в рамках Енергетичного Співтовариства. Одним із основних досягнень на сьогодні є прийняття Закону України «Про ринок природного газу», підготовленого за підтримки Секретаріату Енергетичного Співтовариства.
Як поінформував Віце-прем’єр-міністр, основною метою Закону є створення конкурентного середовища на ринку природного газу з урахуванням зобов’язань України щодо імплементації вимог Третього енергетичного пакета ЄС.
«Закон є законодавчим оформленням реформи газового сектору та плану її впровадження, а також містить концепцію реформування НАК «Нафтогаз України», зокрема план її реструктуризації відповідно до вимог європейського енергетичного законодавства», - зазначив він.
Валерій Вощевський подякував Секретаріату Енергетичного Співтовариства за підтримку цього процесу.
Урядовець повідомив, що розпорядженням КМУ від 25.03.2015 № 375 затверджено узгоджений зі Світовим банком та Секретаріатом Енергетичного Співтовариства План реформування газового сектору, яким передбачено проведення реструктуризації НАК «Нафтогаз України».
Крім того, нещодавно завершилося громадське обговорення проекту Закону України «Про ринок електричної енергії», який було розроблено робочою групою спільною з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства. За результатами обговорення всі коментарі та пропозиції будуть зібрані та узгоджені з Енергетичним Співтовариством.
«Україна прагне створити прозорий, конкурентний енергетичний ринок. В цьому контексті було розроблено законопроект «Про Національну комісію з питань регулювання у сфері енергетики та комунальних підприємств» та передано до ВРУ», - зауважив Валерій Вощевський.
Як підкреслив Віце-прем’єр-міністр, впровадження реформ в енергетичному секторі надає важелів для підписання прямих стандартних угод про інтерконектори з операторами європейських ГТС, забезпечує підстави для укладення транзитних контрактів з операторами української газотранспортної системи.
У рамках офіційного візиту Валерій Вощевський зустрівся із Віце-президентом Європейської комісії Марошом Шефчовічем. Під час зустрічі були обговорені питання щодо ситуації в енергетичній сфері України.
Прес-служба РПЛ