27 серпня депутати Радикальної партії Олега Ляшка відзначили 159-ий день народження свого наставника - засновника Радикальної партії Івана Франка.
Вже четвертий рік поспіль у цей день Ляшко приїжджає до села Нагуєвичі Львівської області, щоб вшанувати пам'ять великого Каменяра. Колись він приїжджав один, а сьогодні – зі своєю потужною командою.
Сучасні радикали з великою повагою ставляться до ідейних засад Української Радикальної партії, заснованої 1890 року Іваном Франком, підкреслюючи, що проблематика за 120 років майже не змінилася.
Виступаючи перед жителями села Нагуєвичі, Ляшко зазначив, що творчість і життєва позиція Франка є дороговказом для Радикальної партії, за справи якої особисто йому перед Великим Каменярем не соромно.
Політик нагадав, що саме завдяки йому забуте владою село Нагуєвичі було газифіковане. На цьому прикладі Ляшко довів, що його слова і обіцянки ніколи не розходяться зі справами.
«Усі брешуть, окрім Ляшка», - зазначив радикал, отримавши у відповідь гучні оплески.
Не оминув Ляшко і болючих для всієї України тем, а саме – війни на Сході України та загрози територіальної цілісності держави. Він наголосив на тому, що мінські угоди, на виконання яких влада намагається протягнути зрадницькі зміни до Конституції та особливий статус Донбасу, – це «гирі на ногах України», і «ключі від замка на них будуть завжди у Кремлі».
«Франко закликав до незалежної України, а незалежність має бути, у тому числі, і енергетична. Це є складовою національної безпеки. Саме тому ми вимагаємо від влади розірвати контракти на постачання енергоносіїв з країною-агресором - Росією», - зазначив Ляшко.
Він також нагадав, що був автором закону про декомунізацію, який був нещодавно прийнятий за наполяганням РПЛ.
«Одна з наших великих помилок полягала в тому, що, отримавши незалежність у 1991 році, ми не порвали з радянщиною, не відрізали цю пуповину. Замість Чорновола ми обрали Кравчука, і всі перефарбовані комуняки, як грабували, так і продовжували грабувати», - зазначив лідер РПЛ.
На переконання Ляшка, отримавши незалежність, ми повинні були, у першу чергу, «працювати з вчителями», адже любов до Батьківщини починається «з Франкових творів, а не з совдепівської мішури».
Прес-служба РПЛ