Чому не можна було голосувати за зміни до Конституції?
Я вже не говорю про те, що під гарною фразою "судова реформа" проходить повне підпорядкування суддів Банковій. Основна загроза полягає в тому, що Конституцію не можна змінювати в умовах війни і військової агресії. Це передбачено Конституцією. Якщо Парламент вносить зміни, то, враховуючи, що дипломатичні відносини з Росією ми не розірвали і не оголосили воєнний стан, ми юридично визнаємо факт відсутності військової агресії в Україні. А отже, Росія претендує на статус миротворця; Крим відійшов Росії в мирний час на підставі референдуму, а не анексії; Україна не може в майбутньому ставити в міжнародних судах питання матеріальної компенсації з Росії, в т.ч. сім'ям загиблих і пораненим, як це робила Німеччина після другої світової війни.
Якщо Парламент прийме зміни до Конституції, конфлікт на сході можна в міжнародно-правовому вимірі визнати громадянським конфліктом. А це відкриває шлях до офіційного міжнародного процесу поділу України за прикладом Югославії. І мова не стоятиме тільки про відокремлення окупованої частини донбасу, але і поділу неокупованих територій.
Зміни до Конституції не знищять корупцію, бо ця влада не спроможна боротися з корупцією, лише її очолити. Але прийнявши ці зміни - влада здасть країну.
Юрій Чижмарь,
Народний депутат України від Радикальної партії Олега Ляшка