Створюючи інженерні системи ми, люди, старанно вчимось у природи. Інколи цілеспрямовано, іноді інтуїтивно, підсвідомо.
Літак схожий на птаха. Підводний човен - на рибу. Потяг, якщо подивитись згори, рухається як змія. Хмарочос своєю гнучкістю подібний на бамбук і тому витримує шалений вітер.
В живій природі та плодах рук людських безліч аналогій та паралелей. Саме це робить антропогенні системи функціональними, ефективними та приємними оку.
І лише економіка ніби стає осторонь. Світова економічна модель схожа на казкову квітку, яка має рости завжди, та ще й з прискоренням. Незважаючи на жодні обмеження на землі чи у небі. Реальний світ з його обмеженнями для неї ніби не існує.
Природа не знає аналогій такому "казковому" економічному росту. Чим менше в економічних теоріях людини і природи і чим більше "казкових" абстракцій, тим більше економіка перетворюється з науки на сумнівну ідеологію. А це напряму загрожує всім нам, жителям планети Земля.
Легендарна доповідь Римського клубу "Межі зростання" перекладена більш ніж 30ма мовами та видана сукупним накладом понад 12 000 000 (!) екземплярів. Цього року Українська асоціація Римського клубу разом з Видавництво Pabulum вперше надрукує українською "Межі зростання: 30 років потому". Маємо встигнути до Київський Міжнародний Економічний Форум.
Університети, наукові товариства та всі зацікавлені можуть заздалегідь зарезервувати книгу, надіславши листа на пошту office@clubofrome.org.ua з темою "Межі зростання".
Не пропустіть унікальну нагоду!
Віктор Галасюк,
Народний депутат України,
Фракція Радикальної партії Олега Ляшка