Тетчеризм та Рейганоміка, які були заявлені як орієнтир для української економіки Президентом під час звернення до Верховної Ради, для України на разі є не на часі. Адже Великобританія та США, в часи Тетчер та Рейгана, вже пройшли період індустріалізації, який у них тривав понад два століття, та вже були повноцінними постіндустріальними економіками. Дерегуляцією та приватизацією вони вирішували зовсім інші задачі, аніж ті, що стоять сьогодні перед Україною.
Роль держави в рамках нової економічної політики України має базуватися на виваженому, професійному дирижизмі, а не просто на дерегуляції та масованій приватизації. Як професійний диригент має керувати оркестром, розставляючи акценти та задаючи темп кожному окремому музиканту, так і Україна має направляти власну економіку, окремі її галузі і сфери для розбудови промислового виробництва, інноваційного розвитку, забезпечення зайнятості населення, підвищення продуктивності праці та, нарешті, руху догори в глобальному ланцюгу створення доданої вартості.
Одним з владних інструментів такої економічної політики є і прийняття законів, які б дозволяли створювати необхідні умови для існуючих та започатковувати абсолютно нові індустрії в економіці України. Радикальна Партія та я особисто є послідовними прихильниками саме такої економічної політики, яку ми крок за кроком (хоча далеко не тими темпами як хотілось би) втілюємо в життя.
Віктор Галасюк,
Народний депутат України від Радикальної партії Олега Ляшка