Цього тижня разом з колегами провели низку зустрічей у Вашингтоні - в Конгресі, Сенаті, Державному Департаменті, Адміністрації малого бізнесу (SBA), Світовому банку тощо.
Головні питання:
ВІЙСЬКОВА ДОПОМОГА
Надання Україні летальної захисної зброї - рішення, яке було принято за підтримки обох партій США в Конгресі. Натомість Президент Обама досі його не підписав і поки ніхто не може вплинути. Разом з тим, лишається перспектива набуття Україною статусу основного союзника поза НАТО. Навчання наших військових та гуманітарна допомога армії - невідкладні питання. Дякую Іванці Климпуш-Цинцадзе та Олексію Скрипнику за чітку фахову позицію по цих питаннях, яка була почута американською стороною.
ЕКОНОМІКА ТА МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА
Позиція, яку я доніс до американських партнерів як заступник Лідера Радикальної партії з економічної політики та Голова Комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва:
Три невідкладних пріоритети для виходу з економічної депресії, яка є однією з найбільших загроз для країни:
1) Подолання корупції та реформа державної служби.
Парламент прийняв повний пакет антикорупційних законів - тепер питання у політичній волі щодо їх втілення. Нещодавна прийнято в першому читанні законопроект про держслужбу, адже потрібне справжнє перезавантаження та очищення влади.
2) Позбавлення України від енергетичного та фінансового зашморгу.
Вже робимо реальні кроки, адже декілька тижнів потому прийнято ініційовані Радикальною Партією законопроекти №1313 та №1409 про масштабну енергомодернізацію. Це дасть економію до 1 млн куб. м. газу на рік! А наша з Олегом Ляшко Постанова ВРУ №1884 про реструктуризацію державного боргу дала правильний імпульс - перемовини Міністра Фінансів Яресько з ключовими кредиторами тривають і мова йде не тільки про відсотки, а й про основну суму боргу. Якщо ми скоротимо хоча б половину відсоткових виплат у найближчі роки, у бюджеті для розвитку економіки з’являться додаткові 40 млрд. грн. - стільки ж скільки витрачаємо на Міноборони під час військової агресії.
3) Запровадження нової економічної політики.
Ставка не на фрагментарні еволюційні реформи - дерегуляцію чи лібералізацію торгівлі, а на системні радикальні економічні трансформації - створення нових робочих місць та подолання безробіття, залучення прямих інвестицій в реальний сектор, експортна експансія продукції з високою доданою вартістю, формування власної податкової бази.
Дякую колезі по Комітету промполітики - Голові підкомітету з інвестицій Олександру Дубініну за спільне відстоювання наших позицій в економічній сфері!
Віктор Галасюк,
Народний депутат України від Радикальної партії Олега Ляшка