Економічна політика уряду та кредитно-грошова політика НБУ довела простих людей до зубожіння, а талановитих вчених та підприємців до еміграції.
В країні наростає розчарування та соціальна напруга, адже очікування суспільства обманули. Люди готові терпіти складощі перехідного етапу реформ, коли розуміють що реформи насправді відбуваються, коли бачать що ситуація розвивається в правильному напрямі, а труднощі є тимчасовими. Але у багатьох людей в країні, виходячи з дій нинішньої більшості, обгрунтовано складається відчуття тупику. Це стосується і судової реформи, і реформ прокуратури та державної служби, і податкової реформи.
Продовження політики ринкового фундаменталізму, однобоке фокусування на дерегуляції та приватизації як панацеї, «затягування пасків» населенню та фанатична фіскальна консолідація вкупі з регулярними закордонними запозиченнями, а також обмежувальна кредитно-грошова політика НБУ лише консервує економічну модель, за якою Україна вивозить за кордон сировину та низькотехнологічну продукцію з малою доданою вартістю, талановитих людей та зароблені в Україні прибутки, а ввозить дорогі енергоносії, готову продукцію з високою доданою вартістю та міжнародну фінансову допомогу.
Замість створення нової перспективи розвитку країна стоїть на межі соціальної дестабілізації, оскільки мільйони людей опиняються за межею виживання, а підприємці і молодь все більше емігрують за кордон в пошуках кращої долі.
Влада, на жаль, втратила відчуття реальності. Тому не реагує адекватно на ці виклики. Але робитиме все щоб зберегти власний вплив та продовжувати ділити сфери впливу і "доїти країну".
Віктор Галасюк,
Народний депутат України від опозиційної фракції Радиальної партії Олега Ляшка