Щодо звіту уряду та провалу економічних реформ. У цій статті автори наголошують, що "окремого розділу про розвиток промисловості в документі немає, а значить уряд не зобов’язаний був утілювати ідеї комітету". Дивна позиція.
По-перше, це нерозуміння логіки роботи в моделі парламентсько-президентської республіки.
По-друге, ігнорування очевидного і намагання відбілювання урядових антиреформ. Адже ми з Олегом Ляшком внесли в Коаліційну Угоду цілий розділ, присвячений залученню інвестицій, розвитку промисловості, підтримці інтелектуальномісткого бізнесу. Подивіться і зважте самі - здобули чи прогавили можливості урядовці з економічного блоку.
VIII. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРИСКОРЕНОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ
Ми свідомі необхідності здійснення структурних реформ та законодавчого встановлення більш сприятливих, порівняно з іншими країнами, умов для високотехнологічного, інтелектуальномісткого бізнесу та нових виробництв в Україні шляхом запровадження конкурентних переваг інституційної, регуляторної, фіскальної, інфраструктурної, освітньої політики для створення високопродуктивних робочих місць, підвищення оплати праці, виробництва конкурентоспроможної продукції та нарощення експорту.
1. Розроблення довгострокової стратегії розвитку високотехнологічних виробництв із визначенням галузей-драйверів, що дасть можливість забезпечити створення нових робочих місць та повернення трудових мігрантів, переорієнтацію системи державного замовлення в освіті під завдання зазначеної стратегії (2015 рік).
2. Формування шляхом залучення приватних інвесторів сучасної індустріальної та інноваційної інфраструктури, яка відповідатиме вимогам іноземних та українських інвесторів, для розміщення виробничих підприємств і науково-дослідницьких центрів (2015-2018 роки).
3. Законодавче встановлення стимулюючих особливостей для нових виробництв, науково-дослідних центрів, а також компаній сфери інформаційних технологій (2015 рік).
4. Законодавче запровадження захищених ринкових механізмів інвестування в енергомодернізацію (енергосервісні контракти) для масштабного залучення приватних інвестицій у енергоефективність, істотного зменшення енерговитрат у державному та комунальному секторах економіки, а також мінімізації зовнішньої енергозалежності держави (2015 рік).
5. Забезпечення розбудови інноваційної інфраструктури та ефективної системи захисту інтелектуальної власності і трансферу технологій для залучення в Україну науково-дослідних центрів провідних багатонаціональних високотехнологічних корпорацій (2015 рік).
6. Запровадження системного міжнародного просування українських виробників, у тому числі через міжнародні виставки, та України як зовнішнього виробничого майданчика для глобальних ринків та науково-дослідницької платформи для багатонаціональних високотехнологічних корпорацій (2015 рік).
Віктор Галасюк,
Народний депутат України від Радикальної партії Олега Ляшка