На засіданні Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності 15 вересня депутати ухвалили рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу та в цілому за скороченою процедурою Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" щодо державних деривативів (щодо реструктуризації державного та гарантованого державою боргу та його списання, № 3 057, авторства Кабінету Міністрів України).
Як заявив глава Комітету Сергій Рибалка, необхідність реструктуризації боргу в нинішніх економічних умовах для України є обгрунтованою. Проте в результаті аналізу документів, поданих Урядом, виникає ряд питань і принципових зауважень: "Насправді умови реструктуризації такі, що чим більше у нас буде рости ВВП, тим більше Україна повинна буде платити кредиторам до 2040 року. Ми просто перекладаємо сьогоднішні проблеми на плечі наших дітей та онуків. Тому це не найкращий вихід для нашої країни».
У Міністерстві фінансів України погодилися з тим, що домовленості з кредиторами непрості, і сам процес переговорів був складним. Однак прийняття закону необхідне для того, щоб уникнути дефолту на даному етапі. У ході обговорення документа члени Комітету ВР також озвучили ряд застережень. За оцінками депутатів, умови домовленостей з кредиторами пропонують, насправді, «занадто дорогі деривативи» для України, тому багато в чому угода про реструктуризацію «носить політичний характер».
Прийнято також рішення про винесення на розгляд парламенту без рішення Комітету законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій з державного регулювання ринків фінансових послуг (№ 2413а, авторства Президента України).
Крім цього члени Комітету рекомендували Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення довіри між позичальниками і кредиторами (№ 2286а, авторства Руслана Демчака, Сергія Рибалки, Михайла Довбенка, Степана Кубіва, Максима Полякова, Дениса Дзензерського, Олександра Жолобецького, Олега Лаврика і Тетяни Донець).
Також Комітет ВР відправив на доопрацювання два законопроекти про вдосконалення надання швидкої медичної допомоги потерпілим у ДТП і реформування системи обов'язкового страхування відповідальності автомобілістів, зокрема, органів управління і контролю МТСБУ (№ 2122а і № 2122а-1).
Прийнято рішення про проведення комітетських слухань на тему: «Комплексна програма реформування фондового ринку України».
З ініціативи голови Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергія Рибалки, депутати домовилися на наступному засіданні заслухати звіт керівництва Державної служби фінансового моніторингу України.
Прес-служба РПЛ