Розгляд апеляційної скарги адвокатів Ігоря Мосійчука Мамалиги, Мельник та Сівакова на ухвалу слідчого судді Печерського судді Карабаня перенесено на 8 жовтня на 9.30.
Колегія суддів апеляційного суду під головуванням судді Беця розглядала справу протягом 7 годин, проте завершити розгляд так і не спромоглась.
Перш за все, розгляд справи затягували постійні перерви в роботі суду для наведення «порядку». Наприклад, судді виходили в нарадчу кімнату, вимагаючи прибрати із зали засідань репродукцію картини з диптиху «Суд Камбіса», яку принесли депутати-радикали. Нагадаємо, на картині зображено здирання шкіри із продажного судді. Чим саме здійсненню правосуддя заважала картина, судді не уточнювали.
«Такі картини мають висіти перед кожним суддею, який вирішує людські долі», - заявив лідер радикалів Олег Ляшко.
В ході засідання адвокати заявили десятки клопотань щодо допиту свідків, долучення до матеріалів справи довідок про стан здоров’я свого підзахисного, з’ясування обставин конфлікту Ігоря Мосійчука із суддею Карабанем. Суд задовольнив виключно клопотання прокурорів про зміну номеру провадження кримінальної справи.
Не зважаючи на стан здоров’я Мосійчука, заяву про взяття на поруки двадцяти двох депутатів Верховної Ради та резолюцію ПАРЄ щодо зловживання арештом, як мірою запобіжного заходу в Україні, прокурори Капишін, Наливайко і Попов продовжують наполягати на утриманні Ігоря під вартою.
Радикал Андрій Лозовий у своєму виступі процитував члена ПАРЄ, представника групи консерваторів сера Едварда Лі: «Я маю сказати, що в останні місяці депутат в Україні, пан Мосійчук, був підданий показовому суду у стилі шоу в українському парламенті, витягнутий з нього та посаджений у в'язницю з політичних причин». «Тобто європейська спільнота вже визнала Ігоря Мосійчука політичним в’язнем», - наголосив Лозовий.
Засідання продовжиться 8 жовтня, в ході якого колегія суддів проголосить своє рішення.
Насамкінець, лідер радикалів Олег Ляшко заявив: «Якщо судді перед засіданням ходять радитись до заступника голови АП Олексія Філатова, на справедливі вироки розраховувати не варто».
Прес-служба РПЛ