На засіданні Вищого адміністративного суду у справі Мосійчука колегія суддів порушила 88 статтю Конституції
Захисники Ігоря Мосійчука Леонід Сімаков та Євген Місюренко заявили клопотання про долучення до матеріалів справи доказів: стенограми засідання Верховної ради від 17 вересня; листа, яким Шокіна запросили на засідання Верховної Ради, копії подання про арешт Ігоря Мосійчука, висновок регламентного комітету про голосування та відеозапис, який генеральний прокурор продемонстрував у залі засідань 17 вересня .
Колегія суддів за головування судді Горбатюка не відреагувала на головну вимог радикалів про безпосередню участь у справі спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана. Лідер фракції Радикальної партії у залі засідань заявив таке клопотання, посилаючись на 88 статтю Конституції України, згідно якої спікер представляє Верховну Раду в усіх органах державної влади.
«Ми можемо уявити, що хтось веде засідання ВР за дорученням Гройсмана? Безумовно, ні. Адже у нього немає права передоручати свої обов’язки. І в цьому залі він повинен бути присутній особисто, адже ми оскаржуємо його дії», - заявив Ляшко.
Колегія суддів також відмовила у допиті у якості свідків 38 народних депутатів, які голосували за постанову, проте відкликали свої голоси та висловили письмову згоду взяти на поруки Ігоря Мосійчука.
Представник апарату ВР Аркадій Лаптієв заявив клопотання про залучення до процесу представників Генеральної прокуратури, оскільки рішення Вищого адміністративного суду безпосередньо зачіпає їх інтереси. Сторона позивача у відповідь заявила про необхідність безпосередньої участі Генерального прокурора Шокіна, адже саме він вносив постанову про арешт Мосійчука, порушуючи ЗУ «Про регламент» та Конституцію.
Колегія суддів проігнорувала вимогу про виклик Шокіна та постановила викликати представників ГПУ.
Наступне засідання у справі призначено на 10.00 9 листопада.
Прес-служба РПЛ