8 грудня на засіданні керівник Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності народний депутат України від опозиційної фракції Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Рибалка, рекомендував парламенту прийняти рішення про розгляд не пізніше 25 грудня 2015 року позачергового звіту Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання Програми діяльності Уряду. Комітет ухвалив таке рішення.
«Відповідно до статті 228 Закону України «Про Регламент Верховної Ради» парламент розглядає звіти і доповіді Кабінету Міністрів. Відповідно до частини 3 цієї статті, Верховна Рада за пропозицією не менш як трьох комітетів, або не менш як однієї третини народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради може в будь-який час прийняти рішення про позачерговий звіт Кабінету Міністрів про хід і результати виконання Програми діяльності Уряду», - сказав голова Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності. Він також нагадав, що при цьому позачерговий звіт передається комітетам, а також надається народним депутатам - не пізніш як за три дні до розгляду на пленарному засіданні Ради.
«Попереду у нас голосування за бюджет 2016 та податкову реформу. Але як ми бачимо, Уряд вже з року в рік вносить бюджет до парламенту «з колес», що неприпустимо», - сказав Сергій Рибалка.
Він нагадав, що всі строки, передбачені Бюджетним та Податковим кодексами, вже вичерпані.
«Так само уряд діяв протягом року щодо усіх найважливіших законопроектів – вносив їх в останню хвилину, вимагаючи голосувати без детального опрацювання. Депутатів перетворили на статистів. Цю практику потрібно припинити», - заявив Сергій Рибалка.
За його словами, у всіх депутатів, і передовсім у фракції Радикальної партії, є багато питань до презентованої Мінфіном податкової реформи:
«Зокрема, ми бачимо, що закладаються кошти від закону про гральний бізнес, який навіть ще не прийнятий. Пропонована податкова “реформа” частково знищує спрощену систему для малого та середнього бізнесу, підвищує податок на ліки, на нерухомість, інші податки. І головна претензія – там немає системного зменшення податкового навантаження, на яке чекає увесь український бізнес».
Прес-служба РПЛ