Як повідомили учасники зібрання, захід, ініційований найбільшими об’єднаннями роботодавців, промисловців, підприємців та інвесторів України, проходив з метою подолання глибокої соціально-економічної кризи, стимулювання розвитку економіки та налагодження прямого діалогу з вищим керівництвом країни.
Вітаючи присутніх, народний депутат від РПЛ, голова парламентського Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк відзначив, що радий впізнати у залі більшість учасників парламентських слухань про підтримку малого та середнього підприємництва, які проводилися за ініціативою Комітету восени 2015 року.
У своєму виступі В. Галасюк наголосив на важливості об’єднання інтересів представників бізнесу для відстоювання позицій перед владою. “Сьогодні у нас з’являється інклюзивна широка коаліція бізнес-сектору - промисловців, підприємців, інвесторів, роботодавців, що надзвичайно важливо, бо отакий голос, не може не бути почутий урядом та парламентом. Ви будете почуті”, - зазначив голова Комітету.
На переконання В.Галасюка, єднання підприємців з різних галузей економіки та областей України має стати прикладом і для політиків. “Але таке єднання має відбуватись не задля збереження посад, розподілу сфер впливу, а заради реалізації програми розвитку і модернізації країни”, – підкреслив народний депутат України від Радикальної партії.
Голова Комітету наголосив, що озвучені учасниками заходу побажання та вимоги тісно переплітаються із внесеними для затвердження Верховною Радою рекомендаціями парламентських слухань: “Розвиток підприємництва в Україні та підтримка малого і середнього бізнесу”, а також - із змістом відкритого листа, направленого Радикальною партією Президенту, Прем’єр-міністру та Спікеру парламенту (http://www.slideshare.net/galasyuk/ss-57665693).
Серед головних проблем, що стоять сьогодні на заваді швидкого розвитку економіки В.Галасюк назвав відсутність державної економічної політики та правильного економічного курсу. Так, врятувати українську економіку, на переконання парламентарія, можна шляхом запровадження таких інститутів економічного розвитку як експортно-кредитне агентство, індустріальні парки, держбанк відновлення та розвитку, агентство підтримки малого бізнесу тощо. Адже використання цих інструментів у Польщі дозволило країні досягти рівня ВВП практично втричі вищого за український.
Узагальнюючи рецепт забезпечення економічного зростання, голова Комітету наголосив: “Перша складова успіху – правильна економічна політика. Друга – наявність суспільного діалогу – можливість для підприємців, промисловців впливати на курс уряду, коригувати його у разі потреби”.
Натомість, Віктор Галасюк закликав підприємців не скаржитися на негаразди, а подавати конкретні пропозиції з їх подолання, адже, за ініціативою Комітету вже діє Антикризовий економічний штаб, до якого можна звертатись, зокрема, через www.industrysupport.in.ua.
За матеріалами rada.gov.ua.
Прес-служба РПЛ