Верховна Рада України 8-го скликання працює вже півтора роки і цей термін став приводом для аналізу роботи як Ради в цілому, так і кожного окремого депутата і депутатської фракції. Так, за оцінками експертів громадянської мережі "Опора", один із найважливіших індикаторів законотворчої діяльності - кількість прийнятих законопроектів, а також відсоток прийнятих законів, що набули чинності, у відношенні до поданих кожним депутатом проектів.
"На жаль, одна із найбільших проблем парламенту - спамоподібний вал законопроектів, які ніколи не будуть прийняті, проте їх розгляд заважає депутатам сконцентруватися на дійсно значимих питаннях" - зазначають фахівці "Опори". Про це у своєму звіті писала і моніторингова місія Євросоюзу під керівництвом Кокса.
Згідно моніторингу "Опори", найбільш ефективними законотворцями стали народні депутати Ляшко та Галасюк, відсоток прийнятих законопроектів яких є найвищим - 21%https://www.oporaua.org/novyny/42625-verkhovna-rada-ukrainy-viii-sklykannia-1-5-roku-diialnosti
Результати моніторингу прокоментувала політичний експерт Олеся Яхно-Бєлковська.
На її думку, кожен депутат має шанс на ефективну законотворчу діяльність, незалежно від того, чи то перебуває він в коаліції, чи то в опозиції, чи є він головою комітету чи рядовим депутатом. "На жаль, не всі депутати прийшли до парламенту для того, щоб писати законопроекти і добиватися їх реального прийняття. Підготовка прохідного законопроекту потребує неабиякої фахової підготовки, досвіду, часу та команди помічників. Особливо важко зібрати голоси за будь-яке рішення зараз, коли кількість депутатів більшості перебуває на межі мінімально необхідних, тому під кожне рішення необхідно об'єднувати в залі депутатів і від влади, і від опозиції" - сказала Яхно-Бєлковська.
"Для виборців Радикальної партії мабуть не стало сюрпризом, що Олег Ляшко - не лише найбільш голосистий депутат, але і ефективний законотворець. Проте, насправді він уже не перше скликання працює в парламенті, його оцінки виглядають не лише доступними для розуміння, але і досить фаховими і професійними. Тож не дивуйтесь, якщо після якихось виборів цьогорічні лідери парламентської законотворчості О. Ляшко та В. Галасюк займуть відповідальні посади в новому уряді і там будуть виконувати свої ж прийняті закони" - резюмує експерт.