Народний депутат України, заступник Лідера Радикальної партії Віктор Галасюк заявив, що парламент не дозволить уряду зруйнувати паростки деревообробної та меблевої промисловості та знищити довіру інвесторів.
Нардеп нагадав, що Радикальній партії вдалося вибороти 10-річну заборону на експорт лісу-кругляка, внаслідок чого тільки за перші 7 місяців дії мораторію деревообробна та меблева галузі продемонстрували вражаюче зростання, не зважаючи на загальне падіння промисловості. "Сьогодні уряд виношує ганебні плани як відмінити цей мораторій. Хочуть за кредит у 600 млн євро, який потрібно буде віддати через 15 років, продати українську промисловість, екологію та добробут!" - поінформував Галасюк.
Так, продемонстровані парламентарем офіційні статистичні дані свідчать, що в той час як загальна промисловість скоротилася на 6%, меблева та деревообробна галузі виросли на 12-15%. Коли загальний експорт скоротився на 11% - цей показник по деревообробній галузі підвищився на 12%.
Серед позитивних наслідків мораторію Галасюк також назвав зростання податкових надходжень до бюджету - суми податків, сплачених підприємствами деревообробної, паперової та меблевої галузей за I півріччя 2016 року (мораторій діяв) у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року (мораторій не діяв) у дол. США зросли на +18%.
На думку Галасюка, збільшення у 3,5 рази обсягів імпорту верстатів для обробки дерева свідчить про довіру інвесторів та є наочним випереджаючим індикатором майбутнього зростання обсягів виробництва та експорту галузі, створення нових робочих місць, додаткових надходжень до бюджетів всіх рівнів.
Разом з тим, голова промислового Комітету Ради відзначає – через бездіяльність уряду зросла контрабанда деревини. В той час як експорт лісу-кругляка скоротився, дивним чином зріс експорт дров. "Чому уряд замість того, аби долати цю проблему, долати контрабанду, замінювати керівництво на митниці, намагається відмінити мораторій - тобто перекладає проблему зі своєї голови на нашу з вами?" - зазначив нардеп.
Мораторій на експорт необробленої деревини працює - дає "плюс" по інвестиціях, експорту та податках. "Принципова позиція РПЛ - зберегти мораторій, подолати контрабанду на митниці і разом з деревообробними асоціаціями подолати ту корупцію, яка існує на внутрішньому ринку. Так само ми маємо робити по кожній галузі промисловості - тоді будуть інвестиції, експорт і податки для бюджету!" - заявив В.Галасюк.
Прес-служба РПЛ