Не кредити Міжнародного валютного фонду треба брати, а радикально міняти економічну політику. На цьому вкотре наголосив лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко в ефірі телеканалу «112-Україна».
«В Україні дуже дешева робоча сила. У нас у структурі собівартості продукції 40-50% становить вартість енергоносіїв, бо зношені виробничі фонди, які стоять ще за Царя-Гороха, а зарплата в тій же собівартості становить 4-5%. Все інше йде на дивіденди власників або ще кудись. Натомість, на заході «капіталісти» 40-50% із собівартості продукції платять своїм робітникам. Саме тому в Україні також треба піднімати людям зарплати, щоб була купівельна спроможність і країна процвітала», - підкреслив політик.
Лідер опозиційної фракції переконаний – аби побудувати сучасну економіку, потрібно робити ставку на розвиток національного виробництва.
«В структурі вітчизняного експорту 60-70% становить сировина, зокрема, металургійна та сільськогосподарська продукція. Наприклад, минулого року в Україні зібрали 66 мільйонів зернових, з них експортували більше 40 мільйонів зерна. Замість того, щоб ставити в кожному селі переробні цехи. Ми зерно вивозимо закордон, а у людей у дворі корови немає», - обурився народний депутат.
Політик переконаний, що вітчизняні виробники зможуть розвиватися тільки за умови підтримки держави. Тому Олег Ляшко разом із колегами по фракції зареєстрували законопроект, за яким пропонують обкласти податком кожну тону вивезеного зерна у розмірі 3% від його вартості.
«Від дії цього закону приблизно вийде 700 мільйонів євро на рік. Ці кошти треба спрямувати на дотації тваринницької галузі: є у дворі корова, мінімум 5 тисяч гривень на рік держава заплатить господарю», - пояснив парламентар.
Прес-служба РПЛ