В Українсько-ізраїльському інституті стратегічних досліджень ім. Голди Меїр відбувся круглий стіл на тему «Взаємодія сімейних лікарів та вузькопрофільних фахівців». В обговоренні взяли участь медики, експерти, представники влади України та Ізраїлю, а також член Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Олексій Кириченко. Політик вважає пріоритетною в Україні реформу первинної ланки медицини. Каже, зараз в першу чергу стоїть завдання стимулювати лікарів працювати і надавати допомогу хворим.
«У нас є пострадянська система Семашка, за якою лікар абсолютно не зацікавлений ні працювати, не вдосконалюватися як фахівець тому що він не несе відповідальності за своїх пацієнтів і отримує вкрай низьку зарплату. Нині в Україні зарплата дільничного лікаря або лікаря сімейної медицини становить близько 100 доларів на місяць», - зазначив народний депутат.
Олексій Кириченко переконаний, що потрібно категорично міняти алгоритм оплати праці медичним працівникам.
«Рівень зарплати лікаря напряму залежатиме від кількості пацієнтів, яких він веде. Середній бюджет, який він зможе отримувати в місяць в результаті цієї реформи, це близько 35 тисяч гривень. При цьому, ми вводимо право вільного вибору пацієнтом лікаря. Тобто, якщо пацієнт буде незадоволений своїм лікарем, він матиме можливість поміняти його. Відповідно, це буде стимулювати якість роботи наших лікарів», - підкреслив парламентар.
При нинішньому держфінансуванні первинної ланки медицини можливість платити лікарям більшу зарплату є, впевнений народний депутат.
«За різними даними ми зараз витрачаємо на первинну медицину близько 20 мільярдів гривень на рік. Ми вкрай неефективно використовуємо ці кошти. Ці гроші не доходять до наших лікарів. Хоча в межах цього бюджету ми можемо платити кожному дільничному лікарю близько 35 тисяч гривень зарплати на місяць», - підсумував Кириченко.
Прес-служба РПЛ