Без краватки, але з обіймами. Лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко завітав на ферму Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України на Сумщині. У дослідному господарстві займаються створенням нових сортів та вдосконаленням технологій вирощування рослин і тварин, адаптованих до кліматичних умов регіону. Там працює 130 людей, а це кожен третій мешканець села Сад. Політик пройшовся садибою та оглянув основні породи худоби.
«Наді мною іноді кепкують, мовляв, Ляшко цілується з коровами. Я всім кажу: корова – це годувальниця, це супер! В Індії, наприклад, корова – священна тварина. Так і в Україні повинно бути, адже, коли у дворі є корова – є достаток. Це і масло, і молоко, і сир, і все інше», - наголосив Ляшко.
Оглядаючи поля дослідного господарства, лідер опозиційної фракції підкреслив, що потрібно вирощувати свою продукцію, зокрема, гречку, а не засіювати поля технічними культурами, які виснажують ґрунт.
«Китайська гречка підходить тільки, щоб свиням давати, а вони українців нею хочуть годувати! Бізнес не можна робити на здоров’ї людей! У нас повинно бути все своє. Треба вирощувати українську гречку, тоді ми і китайців нагодуємо, і свиням їхнім дамо», - зазначив народний депутат.
Олег Ляшко категорично проти продажу землі, адже без землі села в Україні просто вимруть.
«Коли є корова в селі, тоді буде українське село. А коли буде українське село, тоді буде і держава. Тому потрібно не землю продавати, а відновлювати тваринництво, піднімати людям зарплату та надавати державну підтримку всім фермам, які господарюють в Україні. Землю можна продати один раз – прийде латифундист або транснаціональна корпорація, посіють сою, рапс, соняшник і ніхто не думатиме про тваринництво чи соціальну сферу», - акцентував увагу Ляшко.
Олег Ляшко підкреслив, що фракція Радикальної партії і надалі добиватиметься, аби господарем на українській землі був український селянин.
«Тваринництво на селі дуже важливо, бо це робочі місця, продовольча безпека держави, ціни на продукти харчування. Коли в Україні не буде корів, свиней, гусей, тоді з-за кордону завозитимуть продукцію втричі дорожче. Ми наполягаємо на впровадженні державних програм здешевлення кредитів, зменшенні податків для сільгоспвиробників та можливості продавати свою продукцію всередині країни», - підсумував лідер РПЛ.
Прес-служба РПЛ