Український парламент продовжив дію експортного мита на металобрухт у розмірі 30 євро/т на 2 роки. За прийняття ініційованого РПЛ “металургійного законопроекту” реєстр. №6382 в першому читанні за основу та в цілому проголосувало 260 народні депутати.
“Це не тільки захист нацбезпеки, екології та національних інтересів України, а також імпульс економічному розвитку!” – прокоментував голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва, заступник Лідера РПЛ з економічної політики Віктор Галасюк.
На переконання автора законопроекту, сировина приносить країні в 5-10-20 разів менше, ніж виробництво з неї готової продукції, а сировинна економіка породжує бідність, безробіття та еміграцію. Промислова ж економіка навпаки - створює добробут, робочі місця та стабільність: «Експортуємо металобрухт - 200 дол США/т, сталеву заготовку - 400-600 дол США/т, а залізничні колеса чи колесні пари – вже за 1 000-1 500 дол США/т».
Так, за його словами, створювати умови для розвитку вітчизняного виробництва - святий обов'язок держави перед власними громадянами: «Цієї логіки не розуміють або повні невігласи, або компрадори і запроданці, які підкилимно грають проти власної країни. Але здоровий глузд переможе! Україна буде заможною і успішною європейською державою, а не бідною та залежною сировинною колонією!».
Нагадаємо, 12 липня 2016 року за ініціативою РПЛ було прийнято Закон України №1455-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку», яким з 15 вересня 2016 року на рік було підвищено ставки експортного мита на металобрухт з 10 до 30 євро за тонну. Продовження ж дії закону - необхідний в національних інтересах України крок, що підтримується як профільними об’єднаннями виробників та галузевими асоціаціями металургів, так і підприємствами військово-промислового комплексу країни.
Як повідомлялось раніше, В.Галасюк звертався до Прем’єр-міністра Україна із пропозицією офіційно поінформувати СОТ та країни - члени COT про наміри продовжити термін дії вивізного мита на брухт чорних металів. У зверненні депутата зазначалось, що норми законопроекту №6382 в повній мірі відповідають положенням статті XXI(b)(iii) ГАТТ «Винятки з міркувань безпеки», що передбачає право держави застосовувати обмежувальні заходи з метою захисту своєї національної безпеки. Держава може самостійно визначати, що є «суттєвими інтересами безпеки», а також які заходи необхідно застосовувати для захисту таких інтересів у конкретному випадку. В умовах анексії Криму та проведення АТО на Сході України запропоновані законопроектом заходи щодо захисту національної безпеки з додатковим урахуванням економічного фактору повністю підпадають під виключення, передбачені ГАТТ. При цьому тимчасове підвищення вивізного мита на брухт чорних металів відповідає основним критеріям застосування статті XXI(b)(iii) ГАТТ та інших положень системи угод СОТ.
Прес-служба РПЛ