Темпи зростання економіки, які Україні пропонує МВФ, є категорично неприйнятними. Про це Олег Ляшко заявив на брифінгу після засідання Погоджувальної ради.
"Так звані маяки, які нам встановлює МВФ - це 1,5-2% зростання економіки на рік. Ми такими темпами до Білорусі будемо 20 років рости. Щоб вирватися із цієї бідності і сировинної залежності нам потрібне радикальна економічне зростання хоча б на рівні 8-10% на рік. У 2004 році зростання ВВП склало 12% і з того часу крива весь час ішла вниз. Тому на потрібна радикальна зміна економічної політики і, як наслідок, підвищення зарплат і пенсій", підкреслив лідер Радикальної партії.
Політик наголосив, що ключовим для розвитку економіки є підтримка власного виробника.
"Минулого тижня у парламенті підптримали наш із колегами по фракції "металургійний закон", який на два роки продовжує втричі збільшене вивізне мито на металобрухт. Через те що мито було низьким, минулого року з України вивезли 3 млн тон металобрухту. Вітчизняні підприємства стояли без сировини. Ми добилися збільшення мита і досягнули мети - сьогодні вітчизняні підприємства не мають дефіциту. Але президент хоче накласти вето на цей закон. Це призведе до дефіциту сировини і втрати робочих місць. Про це я сказав президенту. Ми категорично проти умов, які нав'язують нам європейські партнери, якщо вони тягнуть за собою втрату робочих місць. Те саме стосується мови про скасування мораторію на вивіз лісу-кругляка. Завдяки цьому закони тисячі українців отримали роботу. Ми категорично проти його скасування", - підсумував Ляшко.
Прес-служба РПЛ