Підтримувати тваринництво, а не продавати землю – ось чим повинна займатися нинішня влада. У цьому переконаний лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко. Розділяють думку політика і селяни. Зокрема, працівники фермерського господарства «Прісся», що в селі Олександрівка на Полтавщині.
«Основою аграрного устрою держави повинні бути фермерські господарства. Відповідний законопроект ми зареєстрували у парламенті. Господарем на українській землі мають бути фермери, а не латифундисти чи транснаціональні корпорації, для яких ключове – швидкий заробіток на технічних культурах. Вони не дбатимуть ні про соціальну сферу, ні про робочі місця для селян і люди ходитимуть батраками на своїй рідній землі», - переконаний Ляшко.
Під час зустрічі із народним депутатом люди пожалілися і на те, що змушені здавати свої земельні паї за безцінь. Лідер РПЛ знає, як допомогти селянам. Зокрема, переконаний у необхідності запровадження аукціону оренди землі замість її продажу.
«Ми проголосували у першому читанні за законопроект, за яким земля, що належить Райдержадміністраціям, має передаватися об’єднаним громадам. Ми зробимо все, щоб цей законопроект ухвалили в цілому до сесійної перерви. Тоді у людей буде можливість розпоряджатися землями, як їм буде вигідно. Тобто, хто більше дасть і хто підніме соціальну сферу, бо у нас всі забули про освітлення, дороги, заклади освіти на селі, – той і отримає землю в оренду», - наголосив політик.
Селяни пожалілися Олегу Ляшку і на те, що нема за що утримувати корів. Зокрема, нарікали, що нині це невигідно, бо занадто низькі ціни на молоко.
«Сьогодні молоко коштує дешевше води. Люди здають його по 3,80 гривень за літр. А все через те, що немає державного регулювання ціни на молоко. Ми добиваємося, щоб уряд встановив ринкові ціни на молоко і мінімальна його вартість має бути 5 гривень за літр», - розповів народний депутат.
Олег Ляшко впевнений, що без державної підтримки тваринництво на селі не розвиватиметься.
«Раніше у кожному дворі була корова, а зараз і на все село 3 корови не знайдеш! Аби тваринництво розвивалося, потрібна державна підтримка. Ми пропонуємо запровадити імпортний сировинний збір і з кожної тони вивезеного зерна кошти спрямовувати на підтримку фермерів. Держава має доплачувати, як мінімум, по 5 тисяч гривень на рік за утримання однієї корови», - зазначив лідер РПЛ.
Разом із тим команда Олега Ляшка добивається державної компенсації фермерам за купівлю племінного стада корів та вітчизняної техніки.
Прес-служба РПЛ