Скасування плати за приєднання до інженерних мереж для промислового, житлового та громадського будівництва та запровадження економічно справедливої моделі взаємовідносин між замовниками будівництва інженерних мереж та суб`єктами природних монополій – відповідні новації пропонуються нещодавньо зареєстрованим законопроектом щодо сприяння розвитку промисловості, інвестиційної діяльності, захисту та гарантування прав і законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності (реєстр. №6671). Про це повідомив голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.
Як зазначив заступник лідера РПЛ з економічної політики, революційна ініціатива внесена на виконання Антикризового плану розвитку економіки і передбачає усунення одного з найбільших інвестбар'єрів в Україні - корупційної та грабіжницької процедури приєднання до інженерних мереж, з якою стикаються всі інвестори при будівництві в промислових масштабах.
«Ми з Олегом Ляшком командою РПЛ та однодумцями запропонували ПРИНЦИПОВО НОВУ МОДЕЛЬ ПРИЄДНАННЯ ДО МЕРЕЖ (електрика, газ, вода, тепло...). Тут і прозорість технічної документації монополістів, і конкурентність підготовки технічних умов, і чіткі покрокові процедури та жорсткі санкції за їх порушення, а також найголовніше - обов'язок викупу монополістами на справедливих ринкових умовах інженерних об'єктів, створених для них інвесторами згідно наданих монополістами ТУ», - пояснив В.Галасюк.
За словами нардепа, цей законопроект суттєво підвищить реальну інвестиційну привабливість України, адже зменшить інвествитрати через усунення корупційної складової, непрозорості і бюрократії та надмірних вкладень, штучно нав'язуваних інвесторам монополістами.
«Сьогодні інвестори як мінімум тричі "розплачуються" за свої інвестиції - у вигляді хабарів, "дарування" монополістам інфраструктури, податків з нього державі, оплати тарифів з інвестиційною складовою», - переконаний Голова комітету.
Галасюк наголошує, що від нової моделі мають виграти всі: інвестори - через економію капітальних видатків, монополісти - через збільшення обсягів споживання, громади - через інвестиції та податки, держава - через розвиток економіки та фінансову стабільність, а головне усі українці - через нові робочі місця та здешевлення продукції на полицях.
Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, сьогодні для того, щоб приєднати двоповерхове складське приміщення до електромережі (знаходиться на відстані 150 м від електромереж, потужність підключення 140 кВт), підприємцю в Україні необхідно витрати 281 день, проти 68 днів в Чехії, 63 днів в Туреччині, 52 днів в Швеції чи 30 днів в Сінгапурі.
При цьому вартість такого підключення в Україні за методикою “Doing Business” становитиме 638% від середнього річного доходу на душу населення (% of income per capita), тоді як в Канаді – 126%, Білорусії – 119%, Німеччині – 41%, Південній Кореї – 38%, Чехії – 25%, а в Польщі – 19%.
Прес-служба РПЛ