Держава не повинна відмовлятись від своєї соціальної функції і повернути державне врегулювання цін на продукти першої необхідності. Про це заявив лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко в ефірі телеканалу «112-Україна». Політик переконаний, що українці стали менше витрачати на їжу не тому, що дбають про здоровий спосіб життя, а через те, що не мають коштів на продукти.
«На моїй рідній Чернігівщині дві бабусі розповіли мені, що при 40 та 50 роках трудового стажу мають однакову пенсію – 1100 гривень. Щодня вони витрачають по 12 гривень на хліб, бо велика сім’я. Тобто, на місяць виходить більше 400 гривень. А ще потрібно молоко, яйця та ліки купити. Тому соціальний обов’язок держави регулювати ціни на продукти першої необхідності, щоб найбільш нужденні українці мали можливість їх придбати», - наголосив Ляшко.
Політик впевнений, аби в Україні зросли пенсії, потрібно радикально підвищувати зарплати.
«Для того, щоб підняти економіку, потрібно підвищувати зарплати. Тоді буде підтримка малого та середнього бізнесу, бо у людей будуть гроші і вони зможуть витрачати їх більше у магазинах. Також із підвищенням зарплат зростуть і пенсії. Саме тому ми наполягаємо, замість підвищення пенсійного віку потрібно підвищувати мінімальну зарплату. Ми зареєстрували законопроект, за яким мінімальна зарплата з 1 жовтня має становити 5000 гривень», - зазначив народний депутат.
За словами Ляшка, у держави є можливості і для підвищення пенсій вже зараз.
«Коли ми добивалися підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень, нам теж розказувати, що це не реально. Але в результаті у 2017 році детінізували майже 200 мільярдів гривень з фонду заробітної плати. Тобто, з цих грошей сплачуються податки. Також за цей рік до Пенсійного фонду надійшло додатково більше 12 мільярдів гривень. Ось де можна взяти гроші на підвищення пенсій», - підсумував Ляшко.
Прес-служба РПЛ