Реформи уряду – це економія на українцях. Натомість фракція Радикальної партії пропонує альтернативу. Про це лідер РПЛ Олег Ляшко заявив у кулуарах парламенту.
«Пенсійна та медична реформи, які хоче протягнути уряд, треба казати чесно, – це не реформи. Це економія коштів на людях, щоб не платити пенсії, не утримувати лікарні та школи. Ми хочемо, щоб не економили на людях, а платили їм більші зарплати та більші пенсії. Для цього уряд повинен сприяти економічному зростанню, створенню нових робочих місць та подоланню бідності. Такою має бути політика влади!», - наголосив Ляшко.
Політик вимагає підняти прожитковий мінімум для пенсіонерів, адже зараз він суперечить не тільки економічним потребам українців, а й Основному Закону держави.
«В статті 46 Конституції України говориться про те, що пенсія не може бути нижчою за прожитковий мінімум. Сьогодні прожитковий мінімум для пенсіонерів – 1312 гривень, а мільйон українців отримують пенсію 949 гривень. Ми добиваємося, щоб уряд виконав Конституційну норму і встановив рівень пенсії, який не нижче прожиткового мінімуму», - підкреслив народний депутат.
Крім того команда Олега Ляшка добивається підвищення пенсій для людей із великим трудовим стажем, перерахунку пенсій військовослужбовцям, чорнобильцям та інвалідам І, ІІ групи, ліквідації 15% оподаткування для працюючих українців. Ще одна важлива вимога радикалів – включення терміну навчання у вишах та ПТУ до страхового стажу.
«Як ми можемо відновити престиж виробничих професій, якщо термін навчання в ПТУ не враховується у трудовий стаж? Більше того, переважна більшість терміну навчання в училищах – це виробнича практика. Тобто, діти вже працювали на заводах чи фабриках, коли навчалися у ПТУ. Ми вимагаємо включати термін навчання у вишах та профтехучилищах до страхового стажу», - зазначив Ляшко.
Інші вимоги радикалів до пенсійної реформи стосуються майбутніх пенсіонерів.
«Люди працюють на будівництвах, на базарах, у кіосках, отримують зарплату у конвертах, а трудовий стаж їм не йде. Ми добиваємося, щоб людей оформлювали офіційно, та вимагаємо підняти мінімальну зарплату. Уряд пропонує з нового року збільшити її до 3700. Кожен розуміє, що цього замало. Тому ми добиваємося, щоб мінімальна зарплата з 1 січня була 5000 гривень. Це детінізація зарплат та можливість отримання нормальних пенсій. Чим більша зарплата – тим більша пенсія!», - підсумував лідер РПЛ.
Прес-служба РПЛ