У Радикальній партії переконані, що законопроект «Купуй українське, плати українцям!» - одна з основ економічної політики держави. Після тижнів блокування апарат ВР все ж таки зареєстрував ініціативу РПЛ під №7206.
«Виробляєш продукцію в Україні, платиш зарплату українцям, використовуєш українську сировину, матеріали, компоненти, енергію, фінанси - отримай цінову перевагу при державних закупівлях! Досить купувати за кордоном те, що здатні виробляти самі! Кожна гривня, заплачена за український товар, відновлює економіку, створює робочі місця і добробут українців», - прокоментував законопроект на своїй сторінці у Facebook Олег Ляшко.
Законопроект в першу чергу спрямований на збільшення державних замовлень для національних виробників.
«В умовах економічної кризи, зовнішньополітичної та військової агресії по відношенню до України вкрай необхідна мобілізація усіх наявних ресурсів для відновлення та прискореного розвитку національної економіки. Цей законопроект ставить на меті створення сприятливих передумов для ефективного використання механізму публічних закупівель як засобу стимулювання розвитку вітчизняної промисловості та підприємництва», - йдеться у пояснювальній записці.
Свої підписи на документі поставили більше 40 депутатів з різних фракцій. Автори переконані, наразі державні структури надають перевагу іноземним товарам.
«Для прикладу, КП «Київпастранс» в системі електронних закупівель «Prozorro» оголошено тендер на закупівлю 40 трамвайних вагонів. Переможцем тендеру, який відбувся 18 липня 2017 року, визнано компанію Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA (Польща). Вказана компанія перемогла вітчизняний «Електронтранс» у поставці трамваїв на суму 1,8 млрд грн, запропонувавши суму контракту на 1 000 грн дешевше українського виробника», - зазначено у пояснювальній записці.
На думку лідера Радикальної партії, даний законопроект покликаний вдосконалити процедуру оцінки тендерних пропозицій. Олег Ляшко пропонує у загальній оцінці тендерних пропозицій визначити питому вагу критерію місцевої складової в предметі закупівлі на рівні не нижчому 20%. Це дозволить підвищити рівень ефективності реалізації державної політики в сфері публічних закупівель та забезпечить умови для залучення інвестицій у вітчизняну промисловість, локалізації виробництв та створення нових робочих місць.
Прес-служба РПЛ