Ратифікація Гарантійної угоди (Проект доступу до довготермінового фінансування) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку (№0163) призведе до консервації сировинної структури української економіки. Про це під час свого виступу з трибуни наголосив народний депутат України, заступник лідера РПЛ з економічної політики Віктор Галасюк.
"РПЛ послідовно виступає за здешевлення кредитних ресурсів для реального сектору економіки. Втім, те, що нам пропонують ратифікувати сьогодні призведе тільки до одного - пільгові кредити будуть отримувати низкотехнологічні компанії старої сировинної економіки - так було і у попередні роки", - пояснив радикал.
На жаль, пропонуючи сьогодні ратифікувати цю угоду Парламенту, Уряд не передбачив пріоритетів. Насправді ж, кредитні ресурси мають йти на високотехнологічне виробництво - машинобудування, літакобудування, вагонобудування, суднобудування, - переконаний В.Галасюк.
Як нагадав парламентарій, з 1997-го року в Україні працює проект підтримки експорту, за яким освоєно 304 млн доларів коштів. "Так от ці кошти пішли головним чином на агропромисловий комплекс - на сировинну його частину, на виробництво цементу, пластиків - там немає підтримки високотехнологічних виробництв. Тож ми не можемо проводити цю ратифікацію, адже вона знову буде будувати стару сруктуру економіки, - наголосив він. - І кредитна, і податкова, і регуляторна політики - це не просто нейтральні заходи - ми маємо приймати такі механізми, які будуть докорінно змінювати структуру економіки від сировинної до виробництва готової високотехнологічної продукції. Інакше скоро взагалі залишимось сировинним додатком Європи і донором кадрів, яким ми вже майже є сьогодні".
Вердикт - приймати не можна, повернути, Уряду прийняти чіткі пріоритети, щоб тільки для пільгові кредити надавалися тільки високотехнологічним виробництвам, і тоді підтримати.
Прес-служба РПЛ