Олег Ляшко пропонує низку кроків, які дадуть можливість знизити вартість тарифів на житлово-комунальні послуги. Перш за все лідер Радикальної партії вимагає спрямовувати на енергомодернізацію не менше 10% коштів від фінансування субсидій, в результаті чого українці зможуть замінити вікна, двері та котельні за державні гроші.
«В бюджеті наступного року більше 70 мільярдів гривень заплановано на субсидії і менше мільярда гривень – на енергомодернізацію. Людям кажуть – йдіть у банк та беріть кредити, щоб поміняти котли, вікна, двері. А хто пенсіонеру, у якого мінімальні доходи, дасть ті кредити? Це питання має регулювати держава і фінансування має бути за рахунок коштів державного бюджету», - наголосив Ляшко.
Крім того, народний депутат переконаний, що тарифи на комуналку зменшаться, коли держава видобуватиме більше власного газу.
«Коли ми купуємо дорогий імпортний газ – за це сплачує кожен українець. Саме тому за ініціативи команди Радикальної партії минулого тижня було суттєво знижено ренту плату до 12% та 6% для свердловин, що займаються видобутком газу. Чим більше ми будемо видобувати, тим менше валюти буде виводитися за кордон – отже буде стабільна гривня та стабільні ціни», - підкреслив лідер РПЛ.
Також Олег Ляшко різко засудив тих, хто блокував поставки українського вугілля з Донбасу. Каже, постраждав від цього кожен українець, хто сплачує житлово-комунальні послуги.
«Деякі «корисні ідіоти» блокували Донбас, розказуючи, що їм не подобається російське вугілля. Доблокувались до того, що в цьому році 17 мільйонів тон вугілля купили в Росії. Заплатили за нього більше 2 мільярдів доларів. Де тут український інтерес? Власні шахтарі – без роботи, бюджети – без податків, Україна втрачає щороку 2 мільярди валютної виручки, 40 мільярдів гривень податків, сотні тисяч людей залишились без роботи. Тому ті, хто блокував Донбас, мають нести відповідальність, перш за все – політичну, адже від цього постраждав кожен українець. І сьогодні в тарифах ми платимо, в тому числі, і за російське вугілля», - підкреслив Ляшко.
Прес-служба РПЛ