Член фінансового комітету Верховної Ради, народний депутат Сергій Рибалка подякував Міністерству фінансів за те, що його пропозиції були враховані у стратегії державних банків до 2020, але висловив низку важливих та принципових зауважень до наявного проекту.
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
"Трошки похвалю Мінфін. У проекті стратегії для державних банків враховано значну кількість пропозицій. Можливо, допомогли погрози з боку нашого парламентського комітету щодо відставки міністра. Але точно були корисними наші багаторазові спільні обговорення і те, що ми постійно вимагали прискорити процес. Звичайно, чорт криється у деталях. Важливо, як все це реалізувати на практиці. Тому не можу без конструктивної критики", - зазначив він.
По - перше, екс-голова фінансового комітету звернув увагу на те, що не врахована принципова позиція щодо створення банків розвитку, хоча стратегічні завдання для державних банків поставлено більш-менш правильно.
По-друге, у завданні щодо дешевого кредитування пріоритетних галузей економіки необхідно вказати, що слід підтримувати виробництва та послуги із достатньо високою доданою вартістю та рівнем технологій. "Тобто кінцева мета – зміна структури економіки, а не просто дешеве кредитування якихось конкретних галузей, навіть пріоритетних", - зазначив він.
Також, на думку екс-голови фінансового комітету Ради, у стратегії має бути більше деталей стосовно конкретних механізмів реалізації завдань.
"Добре, що враховано ідеї наших експертів про роль державних банків у реформах фінансової системи для повернення довіри, для детінізації, збільшенні рівня безготівкових платежів та доступності фінансових послуг для усього населення та бізнесу за допомогою сучасних технологій. Але хотілося би більше деталей",- написав він.
На додачу Сергій Рибалка вкотре звернув увагу на проблемі кредитного портфеля державних банків, що зараз існує, додавши, що більш детальний аналіз Стратегії буде можливий після офіційної презентації.
"Можливо, потрібно було би більше приділити уваги проблемі непрацюючих кредитів. Тут уважно подивимося на остаточний варіант стратегії. Тож чекаємо на офіційну презентацію щоб внести офіційні пропозиції. І плануємо контролювати виконання", - написав він.
"Зі свого боку будемо у Верховній Раді просувати законопроект про управління державними баками", - додав народний депутат.
Прес-служба РПЛ