Олег Ляшко назвав необґрунтованими критичні вислови європейців щодо мовних положень нового українського закону про освіту та порівняв ухвалену в ПАРЄ резолюцію щодо мов нацменшин з мовним законом Колесніченка-Ківалова.
Делегати від фракції Радикальної партії у ПАРЄ відмовилися підтримати мовну резолюцію щодо захисту мов нацменшин в Європі. Презентуючи цей документ, делегат від Угорщини у якості негативного прикладу навела мовне питання в Україні, чим обурила Олега Ляшка. Зокрема, політик назвав необґрунтованої претензію, що Украна нібито не виконує свої мовні міжнародні зобов'язання та стандарти Ради Європи.
"Ця жорстка претензія не відповідає нещодавнім висновкам Венеціанської комісії щодо положень про мову освіти в новому українському законодавстві. Зокрема, Комісія зробила висновок, що оскільки це є рамковою законодавчою нормою, і оскільки вона не визначає конкретних механізмів, якими вона повинна бути реалізована, існує достатньо правового простору для такого її тлумачення та застосування, яке відповідає захисту національних меншин. Венеціанська комісія привітала готовність українських органів влади використовувати такі можливості. Крім того, Венеціанська комісія підкреслила, що це є законною і похвальною метою для держав сприяти зміцненню державної мови і її використанню всіма громадянами та вживати заходів для її вивчення всіма", - наголосив Ляшко.
Політик підкреслив, що українське законодавство гарантує освіту осіб, що належать до національних меншин, на рідній мові та подальше її вивчення тією мірою, яка є цілком достатньою для збереження їх етнічної ідентичності та захисту від насильницької асиміляції. Натомість ухвалена у ПАРЄ мовна резолюціє, на його думку, є тотожною мовному закону Колесніченка-Ківалова, в якому також штучно було піднято проблему необхідності захисту російськомовного населення в Україні.
"Отже проблеми із правами нацменшин в Україні не існує. І це стосується не лише мовних прав. Відповідно до цінностей Ради Європи та цієї Асамблеї нове українське законодавство дає змогу особам та громадам нацменшин брати участь у політичному та культурному житті й таким чином реально інтегруватися в економічні та соціальні процеси в Україні", - підкреслив Ляшко.
Прес-служба РПЛ