Олег Ляшко презентував альтернативний президентському законопроект про земельний устрій, розроблений депутатами Радикальної партії. Політик пропонує дати право розпоряджатись земельними ділянками не за райдержадміністраціям, а громадам.
«Президент пропонує сконцентрувати управління землею в районних і обласних адміністраціях. Ми категорично проти цього підходу, адже децентралізація – це ширші повноваження об’єднаних територіальних громад. А виходить так, що люди об’єднуються, їм обіцяють бюджетні преференції та землю, а голова РДА, призначений Президентом, вирішує, кому надати земельні ділянки», - наголосив Ляшко.
Лідер РПЛ пропонує легалізувати сімейні ферми та надавати їм можливість сплачувати єдиний податок 4-ї групи, а також на 10 років зменшити їм єдиний соціальний внесок. Крім того, законопроектом радикалів пропонується запровадити пільгове кредитування для фермерів.
«Влада хоче запровадити так званий ринок земель, а в результаті – латифундисти і транснаціональні корпорації стануть власниками землі, бо селяни задарма її продадуть. Ми пропонуємо, щоб основою аграрного устрою країни були фермерські господарства та сімейні ферми. Щоб українських селян годувала земля. Цим законопроектом пропонується створити пільгові умови для діяльності сімейних ферм», - підкреслив Ляшко.
Також радикали пропонують автоматично звільняти від сплати земельного податку соціально незахищені верстви населення – людей з інвалідністю, багатодітних сімей, пенсіонерів, чорнобильців та інших. Крім того, першочергово надавати землю працівникам соціальної сфери.
«Нещодавно зустрівся із колишньою вчителькою з Києва. У неї 40 років стажу, 1800 гривень пенсії і 10 років вона не може отримати свій земельний пай. І таких вчителів, медсестер, соціальних працівників сотні тисяч по всій країні. Райдержадміністрації за хабарі роздають землю, а люди не можуть отримати свого маленького наділу через корупцію», - розповів лідер РПЛ.
Олег Ляшко хоче відновити справедливість на законодавчому рівні та розділити землю між колишніми працівниками дослідних господарств.
«В Борзнянському районі на моїй рідній Чернігівщині є два села. В одному – був колгосп, в іншому – дослідне господарство Академії аграрних наук. Колишні колгоспники землю отримали, а працівники дослідного господарства – ні. Люди живуть поряд, в одних земля є, а в інших немає. Ті, хто без землі, сльози з очей ллють, бо все життя прогорбатились. Де справедливість? Відповідь може бути тільки одна – дати їм землю», - зазначив народний депутат.
Також за законопроектом депутатів Радикальної партії пропонується залишити діючі норми безплатної приватизації земельних ділянок.
«Президентський законопроект пропонує скоротити земельну ділянку, яка підлягає приватизації, з 2 до 1 га. Ми пропонуємо залишити безоплатну приватизацію 2 га землі. Крім того, щоб не було зловживань, нашим законопроектом встановлюється запобіжник – надавати право отримати землю громадянам, які живуть на території громади не менше 3 років. Бо приходять в села підставні особи, платять гроші і отримують землю, хоча в селі не живуть. При цьому, місцевим жителям землю не дають», - обурився лідер РПЛ.
Олег Ляшко хоче також запровадити механізм збереження родючості ґрунтів – агрохімічну паспортизацію, як невід’ємну частину договору оренди землі, та відшкодування збитків орендодавцю в результаті погіршення родючості ґрунтів.
«Чого хочуть латифундисти? Швидкого заробітку. Їм не треба дбати про родючість землі. Вони нещадно експлуатуватимуть її, не думаючи ні про селян, ні про тваринництво у селі. Наша команда дбає про майбутнє країни на тисячі років вперед! Ми пропонуємо відповідальність за псування родючості земель. Українська земля повинна годувати українців!», - переконаний Ляшко.
Крім того, команда РПЛ пропонує запровадити обов’язкове нотаріальне посвідчення документів про оренду землі та публічність дій розпорядника землі на офіційних веб-сайтах, а також безплатну правову допомогу для селян, яка стане найкращим захистом від рейдерів.
«Нещодавно ми були з командою на Дніпропетровщині – там помер фермер. Не встигло тіло охолонути, як його родичі дізнались, що вони вже не власники землі, бо якійсь нотаріус вночі переписав ділянку на себе. Або коли бабці на підпис підсунули «липовий» договір оренди і забирають землю на 25 років. Щоб цього не було, ми пропонуємо запровадити обов’язкове нотаріальне посвідчення договорів оренди землі під відеозапис», - пояснив Ляшко.
Лідер Радикальної партії закликав парламентаріїв підтримати законопроект його команди.
«Звертаюсь до всього залу: зробіть хоч одну добру справу – підтримайте законопроект Радикальної партії та захистіть українських селян та українську землю!», - підсумував Ляшко.
Через недостатню кількість голосів у залі, президентський законопроект і альтернативний Радикальної партії було відхилено. Ляшко зазначив, що через власні інтриги депутати втратили шанс відродити українське село.
Прес-служба РПЛ