Комітет промполітики та підприємництва підтримав та рекомендував Верховній Раді прийняти в цілому законопроект №8226 про продовження дії «металургійного закону» на 3 роки та підвищення ставки вивізного мита на металобрухт до 42 EUR/т. Ініціатори документу – народні депутати від Радикальної партії Олег Ляшко та Віктор Галасюк переконані: влада має захищати своїх металургів та машинобудівників так, як це роблять США і ЄС.
«Українські заводи будуть з сировиною, армія - зі зброєю і технікою, а українці - з роботою і зарплатою! Не треба соромитись власних національних економічних інтересів!», - прокоментував рішення комітету ініціатор документу, лідер Радикальної партії Олег Ляшко.
Політик нагадав, що завдяки дії «металургійного закону», ухваленого два роки тому за ініціативи депутатів Радикальної партії, вдалося скоротити дефіцит металобрухту з 850 тис. т у 2015 році до 300 тис. т у 2017. Це десятки тисяч збережених робочих місць українців і понад $1,5 млрд «врятованої» експортної виручки у торговельному балансі, що є важливою передумовою стабільного курсу гривні та цін в крамницях.
«Проте ситуація загострюється - металобрухт в світі дорожчає і нинішня ставка вивізного мита (30EUR/т) поступово перестає відігравати свою захисну роль. Тому новим «металургійним законопроектом» №8226 ми запропонували підняти мито до 42EUR/т та продовжити його на 3 роки. В Китаї, до речі, мито 40%, в Індії - понад 35%, в Казахстані - повна заборона експорту металобрухту», - зазначив співавтор законопроекту, голова профільного комітету ВР Віктор Галасюк.
За словами депутатів від Радикальної партії, від ухвалення закону виграють всі: металургійні заводи будуть з сировиною, армія буде з технікою та зброєю, українці будуть забезпечені роботою та зарплатою, економіка буде розвиватися.
Прес-служба РПЛ