Обрання директора Моторного (транспортного) страхового бюро України повинно проходити виключно згідно законній процедури.
Про це заявив голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності і голова Координаційної ради МТСБУ Сергій Рибалка на прес-конференції у Києві.
Він звернувся до всіх учасників ринку напередодні загальних зборів членів МТСБУ із закликом прибрати політику і зосередиться на розвитку страхової сфери, в тому числі, страхування обов'язкової цивільної відповідальності автомобілістів.
«Сьогодні на посаді директора МТСБУ потрібен не лише хороший господарник, але й добрий комунікатор між страховими компаніями та асоціаціями, Нацкомфінпослуг і парламентським комітетом для стабілізації рику та створення умов для його розвитку. На жаль, цим вимогам Шевченко не відповідає», - сказав глава Координаційної ради МТСБУ.
За його словами, Володимир Шевченко, звільнений рішенням Коордради, нічого не зробив для того, щоб прибрати передумови для корупційних схем. «Жодної дії в цьому напрямку з боку Шевченко я не побачив. Тому я ініціював проведення аудиту», - сказав Сергій Рибалка. Він зазначив, що спроби розібратися в штатному розкладі та витратахМТСБУ, в тому числі і на юридичні послуги, викликали протистояння з боку директора.
Крім того, за словами Сергія Рибалки, Володимир Шевченко систематично невиконував рішення Координаційної ради, президії та загальних зборів МТСБУ.
«Сумно, що я, як керівник профільного парламентського комітету, змушений витрачати свій час на те, щоб боротися з якимось одним керівником, а не допомагати страховому ринку розвиватися, виконуючи свої основні обов'язки. Це сьогодні дуже засмучує», - сказав Сергій Рибалка.
«Завтра у нас пройдуть загальні збори, де будуть обговорюватися питання обрання нових членів Координаційної ради, президії МТСБУ. Як глава Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності, а також як голова Координаційної ради МТСБУ, запевняю, що наш Комітет завжди був і буде майданчиком для розгляду тих питань, які є актуальними для страхового ринку. Враховуючи складну економічну ситуацію в країні, ми готові активно співпрацювати з представниками страхового ринку для підготовки законодавчих ініціатив», - заявив він. За словами Сергія Рибалки, президія, яка буде влаштовувати всіх учасників ринку, призначить нового генерального директора.
«Я не лобіюю жодного кандидата на посаду директора МТСБУ. Є ринок, нехай ринок вибере ту людину, яка на їх думку відповідає посаді, якій всі учасники будуть платити чималу заробітну плату. Погано, що директорів ми змінюємо так часто. Але це треба робити, якщо менеджер не влаштовує ряд організацій, у тому числі й державних. Примушувати працювати директора я не маю наміру. Втручатися в їх господарську діяльність - неправильно. Але ми повинні щодня співпрацювати для розвитку страхового ринку. І в цьому зацікавлені всі страхові організації», - сказав керівник Координаційної ради МТСБУ.
За його словами, в даний час є кілька законодавчих ініціатив щодо розвитку страхування. «На мій погляд, одне з першочергових і найважливіших завдань - це комплексний і цілісний закон про страхування, на прийняття якого вже десяток років всі ми чекаємо. Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності насправді робить все, щоб такий закон був підготовлений і винесений на розгляд парламенту», - заявив він.
Прес - служба РПЛ