Народний депутат України від фракції Радикальної партії Ляшка Віктор Галасюк взяв участь в обговоренні податкової реформи, організованому Комітетом з питань податкової політики. Як заступник голови Радикальної партії з питань економічної політики та голова Комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва він висловив наступні позиції:
1. Всі зміни у податковій системі мають бути системні, прозорі та передбачувані, а не вирішуватися «за ніч».
2. Податкова реформа – не мета. Не потрібні зміни заради змін чи чергових «покращень». Податкова реформа – один з найпотужніших інструментів економічної політики. І ми зобов’язані почати використовувати його за призначенням – для створення економічного зростання, а не для фіскального “витискання останніх соків”.
3. Економічна політика і її податковий інструментарій мають бути спрямовані на створення умов детінізації економіки, залучення інвестицій, ріст експорту, збереження й створення робочих місць. Це те, що ми послідовно відстоюємо з Олегом Ляшком.
4. Податкова реформа здатна перепрограмувати, змінити економічну долю України. Треба підвищувати податки для сировинного-олігархічного-монополізованого бізнесу, збираючи ренту з «економіки минулого» та цілеспрямовано стимулювати створення економіки майбутнього – знижувати податки і надавати потужні податкові стимули для виробничого і інтелектуально-місткого бізнесу.
5. Пріоритетним є спрощення адміністрування податків + зниження фіскального навантаження на фонд оплати праці (ЄСВ та ПДФО) + податкові стимули для виробничого сектору економіки. Це дозволить перетворити Україну з економічної колонії, яка експортує метал-зерно-руду-ліс кругляк, на потужного сучасного Європейського виробника продукції з високою доданою вартістю.
6. Україна, хочемо ми цього чи ні, бере участь в глобальній конкурентній боротьбі за інвестиції, ринки та робочі місця. І, на жаль, інвестори та виробники в Україну не рвуться, а заходять в Польщу, Туреччину, Чехію тощо. Ми маємо виборювати свої позиції.
7. Тільки такий цілеспрямований та комплексний, а не фрагментарний підхід до податкової реформи дасть Україні шанс досягти рівня розвитку економіки, передбаченого Стратегію-2020. Адже сьогодні ми економічний аутсайдер. ВВП України (за паритетом купівельної спроможності) на душу населення сьогодні – менше $8 000 на душу населення, в Білорусі – понад $17 000. Частка переробної промисловості в Україні <14%, в Білорусі – 27%. В цьому велика «заслуга» саме неефективної податкової системи. Тому якщо вже робити реформу - то справжню, а не поверхневу.
Прес - служба РПЛ