В ефірі телеканалу NewsOne лідер Радикальної партії висловив обурення заявою голови польського Сенату Корчевського про те, як українських мігрантів вітають у Польщі. Олег Ляшко переконаний, наші заробітчани абсолютно безправні у країнах Європи.
«Чому Польща радує вітає українських мігрантів? Висококваліфіковані, невибагливі, дармова робоча сила. Це порівняно з Україною вони отримують вищу зарплату, а порівняно з поляками вони раби, які живуть по 15 людей в одній кімнаті, без соціального пакету і захисту. Недавно у Празі обвалився будинок, троє наших людей із Закарпаття постраждали, хто їм надав допомогу? У тій же Польщі роботодавець недавно кинув людину з інсультом: жінка не була оформлена на роботу, тому їй відмовились оплачувати медичну допомогу. Хто ж не буде вітати таких освічених і кваліфікованих рабів?», - заявив політик.
Народний депутат наголосив на тому, що припинити масовий відтік кадрів закордон можна тільки шляхом зростання добробуту українців та підвищення заробітних плат.
«Єдина можливість зупинити трудову міграцію – міняти економічну політику. Повернути людей додому можна одним – грошима. Зарплата і робота тут, щоб у людей був не секс по телефону раз на рік, а дітей бачили тільки на Різдво чи Великдень, а кожного дня батько з матір’ю приходили додому і виховували своїх дітей. От чому ми добиваємось зміни економічної політики: припинити торгувати сировиною, дати доступні кредити національному бізнесу, підвищувати зарплати. Тоді буде добробут у сім’ї і не буде потреби їхати по Польщах. Щоб нас там радо вітали, не як мігрантів, а як туристів», - зазначив політик.
Ляшко розповів, як саме Україна втрачає можливості для підвищення зарплат. Лідер Радикальної партії пояснив, що потрібно робити для розвитку власної економіки.
«Євросоюз вводить 25% мита на нашу металургійну продукцію. Наша продукція стає дорожчою, ми її менше продамо, а значить менше отримуємо валютної виручки. Металургія, між іншим, складає 30% всієї валютної виручки. Чим менше продали, тим менше грошей до бюджету, на зарплати, а значить - на пенсії. Що робить влада для захисту наших металургів? Чому влада не бореться за наше місце на європейському ринку? Чому влада нічого не робить для того, щоб оживити внутрішній ринок? У нас 120 тисяч кілометрів доріг, які треба ремонтувати, зношений на 95% рухомий парк, застаріле житлово-комунальне господарство, потреба у мільйонах метрів квадратних житла - от де можливості для розвитку металургії та інших галузей економіки. І не треба буде ходити і простити – свій ринок можемо реанімувати», - підсумував політик.
Прес-служба РПЛ