Стабільна робота, висока зарплата і доступне житло – той якір, який допоможе зупинити відтік молоді за кордон. Про це розповів Олег Ляшко студентам Національного університету водного господарства та природокористування у Рівному. На зустрічі політик спитав молодих людей, скільки з них рушили б працювати за кордон. Цифра виявилась невтішною.
«Студенти, підніміть руки, хто після закінчення вашого вишу збирається поїхати за кордон? 12, 25, 43… І так по всій країні! А я хочу, щоб ви не їхали на заробітки, а працювали в Україні. Щоб не піднімали економіку інших країн або стояли із трьома дипломами на базарі, а заробляли тут. Для цього треба збільшувати зарплати і створювати робочі місця. Бо зараз наші люди, як раби, пашуть по Польщах, Чехіях і Португаліях, а українські підприємці не можуть знайти будівельників, трактористів та всіх інших. Завтра будемо з Китаю чи Ефіопії їх виписувати і мати цілі іноземні колонії в Україні», - звернувся до студентів Ляшко.
Лідер РПЛ розповів, як здобував вищу освіту у трьох вишах без жодної допомоги.
«У мене дипломів про вищу освіту – 3 штуки, хоча після інтернату мене не взяли до київського вишу, бо не було грошей чи зв’язків. Але здобув: спочатку одну вищу освіту, потім другу, третю. Будучи депутатом, ходив на лекції, складав іспити. Потім дивлюся на ці дипломи і думаю: «навіщо я час витрачав?». Головне – що в тебе у голові, а не ці корочки. Тому дуже важливо, щоб молодь мала можливість отримувати реальні знання і гарантію працевлаштування після закінчення вишу», - підкреслив народний депутат.
Молодь питала у поважного гостя і про наболіле. Зокрема, про гуртожиток. Політик пообіцяв допомогти з ремонтом приміщення, щоб 300 студентів могли жити в нормальних умовах. Ставили і більш гострі запитання. Зокрема, про корупцію в освітніх закладах.
«Ви розповіли, що не вступили до київського університету, бо не було грошей. Чи можливо викорінити корупцію в системі освіти і що для цього потрібно?», - спитала студентка Любов.
Політик підкреслив, що викорінити корупцію треба не тільки в системі освіти, а скрізь. Переконаний, замість того, щоб витрачати кошти на нові антикорупційні органи, влада має спрямувати ці мільярди на підвищення зарплат і пенсій.
«Сьогодні влада створює НАБУ, САП, ще щось, витрачає на них мільярди, а результату немає. Ці органи перетворилися на інструменти політичної боротьби. Поживний ґрунт для корупції – це несправедливість у судовій системі та бідність. Тому, по-перше, треба звільнити всіх до одного суддів і дати право українцям їх обирати. І по-друге, треба піднімати людям зарплати, щоб у викладачів не було спокуси брати 100 доларів за здачу екзаменів. Педагоги дають знання, від яких залежить майбутнє молоді, а отримують за це 4 тисячі гривень. Або лікарі, які 8 років навчалися, отримують 5 тисяч гривень зарплати. Коли у викладачів, лікарів та всіх інших будуть нормальні зарплати – їм не треба буде брати хабарі», - переконаний Ляшко.
Ще одна болюча тема, про яку молодь питала народного депутата – житло.
«Крім зарплат, у людей немає житла, особливо у молоді. Є програма «Доступне житло», але вона не настільки потужна. Що треба зробити, щоб всі люди могли нею скористатися?», - спитав студент Василь.
Олег Ляшко переконаний, забезпечення житлом молоді – пряма функція держави.
«У Саудівській Аравії одружуються чоловік та жінка і на старті отримують на 30 років кредит під 0%. Я пропоную в Україні робити так само. У нас рівень народжуваності менший за рівень смертності. Люди не народжують дітей, бо самі тиняються по найманих кутках, не мають роботи, грошей на «памперси», суміші і все інше. Коли вони житимуть у власній хаті – тоді і країна матиме майбутнє. Тому ми пропонуємо відновити програму молодіжного кредитування, щоб кожній молодій сім’ї після 2-х місяців одруження держава фінансувала отримання кредиту під 0%. Тоді і будівельникам добре, бо мають роботу, і сім’ям добре, бо мають власне житло», - підсумував Ляшко.
Прес-служба РПЛ