Державні програми підтримки тваринництва, дешеві кредити на техніку, нормальна закупівельна ціна на молоко та заборона продажу землі – тільки такі кроки допоможуть підняти село, наголосив Олег Ляшко на фермерському господарстві «Хлібороб» у селі Зозулинці на Вінниччині. Підприємство – повного циклу. Вирощує понад 600 м’ясних та молочних порід великої рогатої худоби, заготовлює зернові. Напередодні Дня працівників сільського господарства політик привітав фермерів зі святом та запевнив у своїй підтримці. Натомість, фермери пригостили лідера Радикальної партії молоком своїх корів. Каже, українське молоко – найкраще!
«Як кіт, облизуюся. Дуже смачне молоко. Таке молоко повинні пити українці, а не пальмову олію! Минулого року в Україну завезли 300 тисяч тонн пальмової олії. Це означає, що такі господарства не мають можливості реалізовувати свою продукцію і люди все життя працюють на аптеку та лікарню, бо пальмова олія надзвичайно шкідлива. Вона провокує серцево-судинні та онкозахворювання. Тому ми ініціювали ухвалення законопроекту про заборону пальмової олії, який вже був розглянутий в І-му читанні. Сьогодні лобісти кондитерської продукції, де одна пальмова олія, роблять все, щоб не дати прийняти наш закон. Реалізація молока – це робочі місця на селі і здоров’я наших дітей. Тому ми хочемо відновити державне фінансування харчування в школах і щоб щодня діти отримували ложку меду і стакан молока із Зозулинців на Вінниччині, а не падали на уроках фізкультури», - підкреслив Ляшко.
Це фермерське господарство – одне з небагатьох в Україні, яке отримує державні дотації на худобу. По півтори тисячі на голову. Олег Ляшко переконаний, цього замало. Дотація на одну корову має бути не менше 5 тисяч гривень.
«Найменш корупційний спосіб державної підтримки сільгоспвиробників – це повернення спецрежиму оподаткування, коли кошти повертаються автоматично на рахунок фермерів і вони використовують їх на розвиток господарства. Бо сьогодні, щоб отримати обіцяну дотацію і державну підтримку, треба місяцями чекати, ходити по чиновницьких кабінетах, хабарі роздавати. І реальної допомоги немає. Тому відновлення спецрежиму ПДВ і дотації на відновлення тваринництва і створення робочих місць – це те, що дасть можливість повернути роботу і життя в село. Всі питають, чому молоді немає в селі. А який дурень залишиться, коли і ФАПи, і клуби, і навіть пошти закривають? А з відновленням тваринництва на селі буде розвиватися і соціальна сфера», - переконаний лідер РПЛ.
З кредитами директор підприємства теж не хоче зв’язуватися. Після того, як у нього пропали величезні кошти у збанкрутілому банку – державі більше не довіряє. Повернути віру людей в українські банки можна тільки змінивши грошово-кредитну політику, стверджує Олег Ляшко.
«Цей фермер боїться кредитування, як чорт ладану, бо в українських банках кредити дають під 25-30 % річних, а в тій же Німеччині – під 1%. Я радикально зміню грошово-кредитну політику. Щоб розвивати наше виробництво і економіку, треба дешеві кредитні ресурси національному виробнику і зниження ціни на газ. А висока ціна на газ – це банкрутство підприємств, удорожчання продукції, скорочення робочих місць і зменшення зарплат. МВФ вимагає підвищення ціни на газ з однією метою, щоб позакривалися підприємства і у людей не було роботи. Зниження ціни на газ дасть можливість нашим виробникам бути конкурентними, а зниження відсоткових ставок по кредитах дасть можливість повернути корову в село. В Україні мають бути такі ж умови кредитуватися, як в усьому світі», - наголосив Ляшко.
З тієї ж причини – що немає обігових коштів, фермер проти продажу землі. Підтримує боротьбу політика за українську землю.
«Цей фермер, як і тисячі фермерів по України, виступає проти продажу землі, бо немає грошей її купити. Наші закордонні конкуренти можуть взяти кредити під нуль відсотків річних. Вони вагонами привезуть гроші, скуплять землю і українські селяни будуть батраками. Для того, щоб господарем на українській землі був український селянин, треба не землю продавати, а дати доступні кредити і державну підтримку. Тому я ініціював зміни до Конституції, щоб записати, що основою аграрного устрою України є фермерське господарство. Щоб заборонити продавати землю іноземцям, нашим селянам надавати державну підтримку, не заважати їм і не тероризувати, прийняти закони проти рейдерства, аби не забирали у селян землю і майно, на які вони поклали всі сили і все життя», - підсумував Ляшко.
Прес-служба РПЛ