На повну потужність запрацював новий корпус радіологічного відділення для лінійного прискорювача в Чернігівському обласному онкодиспансері. Олег Ляшко проінспектував його роботу, адже повністю опікувався проектом, вибивши значну частину коштів із держбюджету на його будівництво.
«Таке унікальне обладнання – у Чернігові! Ми поставили, зробили цей проект буквально за 9 місяців, коли ніхто у це не вірив. Сьогодні Чернігів – це приклад для всієї країни. За прикладом Чернігова в Запоріжжі зараз ми реалізуємо такий же проект. У цьому році в Маріуполі плануємо почати. Це дасть можливість врятувати тисячі людей і надати їм медичну допомогу на найвищому світовому рівні. Не треба буде їхати в Ізраїль, Білорусь чи ще кудись лікуватися», - зазначив Олег Ляшко.
Утім, не тільки відсутність медичного обладнання є причиною високої смертності українців, а і бідність, яка не дозволяє придбати ліки хворим, впевнений політик. Він зачитав присутнім лист мешканця Запорізької області, який благає про допомогу.
«Фінансування лікування онкологічних захворювань повинно йти виключно з державного бюджету, а не з місцевого, щоб люди не страждали, що їм не дають ліків, як страждає Сергій Іванович, який написав мені. Він з нового року не отримує «Трамадол». Хворі мають півтори тисячі гривень пенсії і не мають можливості купити ці ліки», - підкреслив лідер РПЛ.
Гострою проблемою у даному контексті залишається і питання заробітних плат медичних працівників, переконаний політик.
«Коли ви робите важливу роботу, рятуєте життя людей, і за це отримуєте 3 тисячі гривень – це просто ганьба. А потім питають, чого 70 тисяч лікарів виїхали в Польщу? Тому що там мінімальна зарплата на наші гроші – 12 тисяч гривень. У нас мінімальна зарплата для медсестри має бути 8-12 тисяч гривень, а для лікаря – мінімум 15-20 тисяч гривень», - наголосив народний депутат.
Перебуваючи у Чернігівському онкодиспансері, Олег Ляшко анонсував також зведення у місті Центру з пересадки кісткового мозку.
«Таких центрів в Україні всього два. Потреба у пересадці кісткового мозку щороку мінімум тисяча людей. Роблять всього 50 пересадок. Інші або їдуть у Білорусію – платять космічні гроші, або, на превеликий жаль, помирають, не дочекавшись пересадки. Будівництво такого центру в Чернігові дасть можливість проводити значні обсяги робіт і рятувати життя», - розповів Олег Ляшко.
Прес-служба РПЛ