Як лікуватися, коли ціни на медикаменти захмарні – одне з головних запитань, що ставили Олегу Ляшку на зустрічі в Рівному. Люди, переважно літнього віку, обурювалися, що не можуть отримати безкоштовні ліки за державною програмою, бо їх немає в аптеках, а купити медикаменти – пенсії не вистачає. Політик переконаний, фінансувати лікування важких хвороб має держава, бо саме її обов’язок дбати про здоров’я нації.
«Сьогодні вартість ліків в Україні вища у 3-5 разів, ніж, наприклад, в Польщі, і більшість українців не може їх купити. А якщо онкологія чи серцево-судинні захворювання – то хоч вішайся. Треба останнє з хати винести чи залізти у величезні борги, щоб полікуватися. Саме тому ми пропонуємо, щоб в державному бюджеті були передбачені кошти і лікування тяжких хвороб фінансувалось за рахунок держави. А сьогодні держава фактично відмовилася від своїх функцій щодо порятунку життя людей. Влада перекинула фінансування закупівлі інсуліну на місцеві бюджети, а місцева влада каже, що грошей немає. І виходить, що за документами інсулін безплатний, а по факту треба тисячі гривень в місяць віддавати за нього пенсіонерам», - обурився Ляшко.
Лідер РПЛ розповів, якою має бути справжня реформа медичної галузі, а не те, що нині відбувається в медицині.
«Реальна реформа медична – це медична страховка: за рахунок державного бюджету – для пенсіонерів, дітей і малозабезпечених, за рахунок роботодавців – для людей, які працюють. Реальна медична реформа – це відновлення державного контролю за цінами на ліки, обмеження рентабельності та посилення відповідальності за продаж фальшивих ліків. Реальна медична реформа – це повернення фельдшера у село, а лікаря у місто, нова техніка та ремонти лікарень, а не їх закриття. Це те, що дасть можливість людям купувати ліки і не помирати від хвороб через брак коштів. Люди не винні, що у них немає грошей на ліки. Вони все життя відпрацювали, отримували копійчані зарплати і тому сьогодні мають мізерні пенсії. Тому держава повинна дбати про здоров’я цих людей», - підкреслив Ляшко.
Прес-служба РПЛ