Сьогодні не можна запроваджувати ринок земель, бо українські селяни залишаться ні з чим. На цьому наголосив Олег Ляшко в ефірі політичного ток-шоу «Головна тема. Вибір». Політик підкреслив, сьогодні в країні немає ні реального обліку землі, ні механізмів захисту селян від обезземелення.
«Коли останній раз проводилася оцінка земель в Україні? Більше 15 років тому. І сьогодні ціни на землю немає. Хто знає, скільки в країні невитребуваних запасів земель? Ніхто. Що із землею людей, які померли і не мали спадкоємців, чи державними землями, якими розпоряджаються РДА? Теж ніхто не знає. Кому належить земля, яку обробляє фермер? Сьогодні ця земля не успадковується і завтра прийдуть латифундисти з мішком грошей та перекуплять цю землю, а фермер залишиться без нічого. Тому землю продавати не можна, бо ринок землі запроваджується не в інтересах селян, а в інтересах транснаціональних корпорацій», - наголосив Ляшко.
Перш, ніж продавати землю, треба узаконити право власності на неї, переконаний політик. Господарями української землі вважає самих українців і пропонує закріпити це у Конституції.
«Подивіться на приклад Польщі. Там у Конституції записано, що основою аграрного устрою країни є фермерські господарства. І сьогодні у Польщі більше 300 тисяч фермерських господарств. Ми можемо говорити про ринок землі в Україні, коли в українських селян будуть гроші на купівлю землі, коли державна політика буде спрямована на підтримку фермерства, коли земля буде успадковуватися і буде правосуддя в країні, коли буде прийняте антирейдерське законодавство, щоб у фермерів не переписували вночі майно «чорні» нотаріуси, коли у людей буде можливість обробляти цю землю», - перелічив лідер РПЛ.
Олег Ляшко дав пораду владі, як провести реальну земельну реформу, щоб земля годувала українців.
«Створюйте державний земельний банк, купуйте у селян землю по ринковій ціні і виставляйте на аукціон право оренди на землю. Хоче фермер обробляти землю – нехай бере в оренду. Поміняйте закон, щоб мінімальний термін оренди землі був 7 років і людина могла планувати свій бізнес. Але земля має належати українській державі, щоб кошти від оренди землі йшли на соціальні питання. А сьогодні влада пропонує продавати землю. Що ми будемо через 50 чи 100 років продавати? Народяться нові покоління українців і спитають у своїх дідусів і бабусів, для чого вони землю продали. Але мільйони українців не винні, що влада спеціально довела їх до того, що вони змушені за безцінь віддати землю», - зауважив Ляшко.
Прес-служба РПЛ