Українські яйця – найкращі. У цьому особисто переконався Олег Ляшко на птахофабриці у селищі Липова Долина, що на Сумщині. 12 років тому підприємство від банкрутства врятував його нинішній директор Олександр Горохов. І сьогодні – воно одне з найуспішніших в Україні, де працюють понад 70 людей, через руки яких проходить 80 мільйонів яєць щороку. Лідер Радикальної партії оглянув виробництво та й сам спробував сортувати яйця. А за роботою розпитав працівниць про умови праці.
-Скільки годин у вас зміна?, - запитав Ляшко.
- З 8 до 15:30, - відповіла птахівниця.
-І багато яєць у лотки за зміну повинні зібрати?
-Скільки знеслося – стільки і збираємо.
-А яка зарплата у вас на місяць?
-5-7 тисяч гривень. І то це краще, ніж нічого.
-Це мало, звичайно. Тому я пропоную директору давати вам хоч якийсь соціальний пакет – по лотку яєць на тиждень, наприклад. Йому від того нічого не буде, а вам – приємно. Додому яйця будете приносити і більше грошей залишатиметься із зарплати.
Із пропозицією Олега Ляшка директор птахофабрики погодився. А політик пообіцяв боротися за те, щоб таких підприємств було більше і держава їх підтримувала.
«Дуже важливо, щоб ми виготовляли своє, а не завозили яйця, крупи, макарони і все інше з-за кордону. І у нас є всі можливості розвивати наше виробництво, потрібно тільки надавати державну підтримку підприємствам. Бо головне для наших людей – робота і зарплата. А сьогодні підняли зарплати та пенсії на 5 гривень – яйця теж подорожчали на 5 гривень. Де набратися грошей на їжу? Тому ми добиваємося відновлення державного контролю за цінами на продукти харчування і на ліки, щоб не обдирали найнужденних і народ не голодував», - наголосив Ляшко.
Дешеві кредити, компенсації на техніку, повернення ПДВ та дотації на худобу – такою, на думку лідера РПЛ, має бути реальна підтримка вітчизняного бізнесу державою.
«Українські банки дають кредити під 21-22% річних для підприємств, а наші конкуренти у Польщі, Австрії, Німеччини отримують кредити під 0,5% річних. І про яку конкуренцію можна говорити, якщо ми на старті вже програємо, бо у наших виробників немає можливості взяти дешеві кредити? Ці ж конкуренти прийдуть сюди з мішком грошей і скуплять все, що директор підприємства на своєму горбі 12 років сюди вкладав, включаючи і землю. Саме тому я проти продажу землі іноземцям. Треба не іноземцям продавати, а щоб свої на цій землі заробляли. Бо землю один раз продав – і нічого не залишиться онукам і правнукам», - підкреслив Ляшко.
Прес-служба РПЛ