Олег Ляшко переконаний, запуск ринку землі за нинішніх умов є порушенням Конституції, адже більшість громадян не реалізували своє право на володіння землею.
«Коли влада розказує, що нам потрібен ринок земель, у мене виникає просте питання: чому від цього ринку відрізано 90% українців? По Конституції кожен громадянин має право на пай, на ділянку під забудову і під садівниче господарство. Ні про який ринок не може йти мова, поки всі українці не будуть забезпечені своїм кусочком землі. У нас мільйони гектарів не облікованих земель: від померлих людей без спадкоємців, державні землі запасу, землі колишніх радгоспів та багато інших категорій. Все це треба роздати громадянам, щоб вони реалізували своє конституційне право на володіння землею», - заявив лідер Радикальної партії в ефірі телеканалу "112-Україна".
Політик наголосив на тому, що урядовий закон про ринок земель призведе но появи латифундій і знищення українського села.
«Зеленський перед виборами обіцяв прислухатись до думки народу. Сьогодні 80% громадян проти продажу землі, а вони притягують закон про ринок земель, який фактично робить господарями на землі не українських фермерів, а латифундії. Бо в законопроекті уряду написано, що в одні руки можна 200 тисяч гектарів землі. Який фермер купить 200 тисяч гектарів? Він не купить і 200 гектарів. Хоча у законі відсіяли іноземців - тільки з 2024 року будуть продавати їм землю - радіти рано. Фактично, влада узаконює перекупників. Зараз задарма заберуть землю у селян, а через 5 років продадуть іноземцям за мільярди доларів», - зазначив лідер РПЛ.
Ляшко розповів, що озвучені наміри влади запровадити ринок землі вже призвели до наслідків, які можуть стати серйозною загрозою для країни.
«За 6 місяців в Україні закрилось 100 молочних ферм. Фермери вирізають поголів’я, щоб зібрати кошти на придбання землі. Країна втрачає 2-3 тисячі корів щомісяця, виробництво молока зменшилось на 160 тисяч тонн. Це катастрофа і далі ставатиме тільки гірше. Тому треба передбачити законом не концентрацію в одних руках 200 тисяч гектарів землі, а норму: на один гектар орендованої землі - одна корова. Щоб у селах була робота, щоб була продовольча безпека, і щоб не імпортували з-за кордону ні молоко, ні м’ясо», - підкреслив політик.
Також Ляшко пропонує провести реальну оцінку вартості землі, відкрити державний земельний банк і закріпити законом мінімум 10% орендної плати за пай, щоб земля годувала людей, а фермерство процвітало.
Прес-служба РПЛ