За красивими словами влади про продаж землі криється найбільша афера в історії України, заявив Олег Ляшко в ефірі ток-шоу «Свобода слова» на телеканалі «Україна». Лідер Радикальної партії наголосив, що після остаточного ухвалення парламентом земельної реформи українці залишаться без землі і без майбутнього, адже земля – це основа державного устрою будь-якої країни.
«Стратегія нинішньої влади полягає в тому, щоб забрати в українців найцінніше – українську землю. І питання землі – це питання виживання української нації. Наша земля полита кров’ю і потом не для того, щоб влада її за три копійки продавала. Митрополит Андрей Шептицький говорив: «Під час війни землю не продають, а землю захищають». І замість того, щоб взяти досвід Польщі та інших успішних країн світу, де фермерські господарства є основою аграрного устрою, влада внесла закон, який фактично знищує фермерів і дає пріоритет транснаціональним корпораціям», - підкреслив Ляшко.
Лідер РПЛ викрив іншу брехню влади – щодо продажу землі іноземцям. Каже, хоча Президент заявляє, що не продаватиме землю юридичним особами з іноземним громадянством, ця норма закону діятиме з 2024 року.
«Так званий ринок земель в Україні закінчиться одним – не буде наших фермерів. Будуть 20 іноземних із офісами за кордоном, які матимуть мільйони гектарів земель для перепродажу. Що заважає фірмі з Арабських Еміратів купити корпоративні права в українській фірмі, яка обробляє 300 тисяч гектарів земель в Херсонській, Миколаївській чи в інших областях? В нашій Конституції написано, що всі форми власності є однаковими. Фактично, це той самий продаж землі. Тому – ніхто не може заборонити іноземцям купити корпоративні права і обробляти землю. Але на тих умовах ринок землі, що пропонує влада, українці залишаться без землі. І проблема полягає в тому, що у нашого фермера грошей немає, він землю не купить, її у нього забере задарма той, хто має гроші і буде, як в Аргентині чи інших країнах, коли фермер вимушений бути батраком на своїй землі», - зазначив Ляшко.
Лідер РПЛ не заперечує, що земельна реформа в Україні назріла вже давно, проте не на тих умовах, що пропонує влада. В альтернативу президентському закону ставить ідею створення Державного земельного банку, куди всі бажаючі зможуть продати свої паї за ринковою ціною, водночас – земля залишиться у власності народу.
«Крім того, ми пропонуємо записати в статті 41 Конституції України, що основою аграрного устрою країни є фермерські господарства. На жаль, ми не провели це у минулому парламенті, хоча зібрали 198 підписів. Далі під цю конституційну норму треба переробити закон про фермерські господарства і встановити, що землю може купити той, хто живе в цьому селі, на одні руки – максимум 400-500 гектарів, перехід землі у спадок та розстрочка на купівлю землі. Окрема підтримка має бути для пайовиків, які сьогодні отримують копійчану плату за пай. Ось тоді ми можемо говорити про те, що держава міняє політику і підтримує фермерів», - сказав політик.
Після гарячої дискусії у студії Савіка Шустера на екрані з’явились результати голосування глядачів за земельну реформу влади. Понад 80% голосів були проти продажу землі, на що не зміг втримати емоцій Олег Ляшко.
«У мене питання до уряду – яке ви маєте право продавати землю, коли 80% українських громадян проти її продажу? Перед виборами ви казали, що почуєте кожного. То чому зараз не чуєте людей? Питання землі – це політичне питання. І якщо парламент, всупереч думці громадян, проголосує за цей закон – то нехай йде на вибори із програмою продажу землі. І тоді, в новому парламенті, маючи мандат, приймайте цей закон. А сьогодні у вас немає легітимного мандату від українців на продаж землі. Люди проти продажу землі, ви – за. Як розсудити? Референдум – раз, парламентські вибори – два, щоб політична сила отримала мандат на продаж землі від українців, а не від транснаціональних корпорацій, інтереси яких обслуговуються», - підкреслив Ляшко.
Прес-служба РПЛ