Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, який очолює народний депутат України від Радикальної партії Сергій Рибалка, на виїзному засіданні у Дніпропетровську ухвалив рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу законопроекти про споживче кредитування (№ 2455, авторства Дениса Дзензерського, Максима Полякова, Руслана Демчака, Івана Фурсіна, Михайла Довбенка, Віктора Романюка, Олександра Жолобецького, Павла Різаненка та Сергія Рибалки) та про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг (№ 2456, авторства Дениса Дзензерського, Максима Полякова, Руслана Демчака, Івана Фурсіна, Михайла Довбенка, Віктора Романюка, Олександра Жолобецького та Сергія Рибалки).
За словами Голови Комітету та представника фракції Радикальної партії Сергія Рибалки, ці законопроекти є взаємопов’язаними, саме тому вони готувалися та розглядалися Комітетом разом.
«В умовах економічної кризи, а також складної ситуації у банківському секторі, з ініціативи Комітету ВР і профільних громадських організацій, розпочато серію круглих столів для обговорення та підготовки законодавчих змін щодо посилення захисту прав людей у відносинах із фінансовими установами. Одним із результатів цієї роботи стали два законопроекти, авторами яких є група депутатів-членів Комітету», - повідомив Сергій Рибалка. Він окремо підкреслив, що у розробку цих законопроектів внесли значний внесок громадські організації, і було враховано пропозиції НБУ, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Нацкомфінпослуг та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
За словами народних депутатів-членів комітету, до сьогодні сфера споживчого кредитування фізичних осіб практично не регулювалася на законодавчому рівні, а права користувачів фінансових послуг систематично порушувалися через вкрай низьку фінансову грамотність населення України.
Сергій Рибалка підкреслив, що усі зацікавлені сторони, і органи влади, яких стосуються ці законопроекти, і учасники ринків фінансових послуг домовилися про основні напрями доопрацювання законопроектів до другого читання. «Ми усі розуміємо, що у цих документах важливо дотриматися балансу інтересів як споживачів фінансових послуг, так і тих, хто їх надає. Щоби вони пішли на користь розвитку усієї фінансової системи», - сказав керівник фінансового Комітету Верховної Ради.
Окрім розгляду цих законопроектів учасники засідання обговорили основні проблемні питання фінансової системи України на місцевому і регіональному рівні. За словами Сергія Рибалки, для членів фінансового Комітету парламенту вкрай важливо почути думки представників місцевих громадських організацій та фінансових установ, які часто не можуть донести свої пропозиції до Верховної Ради.
У дискусії взяли участь директор юридичного департаменту Національного банку Віктор Новіков, заступник керівника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Андрій Оленчик, голова НКЦПФР Тимур Хромаєв, представники банківських асоціацій, керівники фінансових установ області, представники місцевих та регіональних органів влади, представники громадських організацій.
Прес - служба РПЛ