Народний депутат України від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Попов дав велике інтерв'ю народному тижневику "Субота". Повний текст наводимо нижче.
Гість "Суботи" - Ігор Попов, народний депутат України від фракції Радикальної партії Олега Ляшка. Він був обраний за списком, але опікується роботою партії на Житомирщині. Саме під час робочого візиту до області ми говорили з Ігорем Поповим про зміни, які потрібні державі, та про те, чого варто чекати найближчим часом.
- На вашу думку, наскільки країні зараз потрібен радикалізм? У чому саме?
- Потрібно роз'яснити читачам, що таке радикалізм у розумінні нашої партії. Я думаю, всі погодяться, що нинішній стан справ у державі мало кого влаштовує. І здійснити зміни на краще легко не вдається. Для того, щоб побороти всі наші проблеми, потрібні дійсно радикальні реформи: швидкі, жорсткі, без "договорняків" із корупціонерами та зрадниками. Ситуація вже така запущена, що косметичні, м'які методи не допоможуть. І саме тому Радикальна партія виступає за найбільш рішучі та радикальні зміни в системі безпеки, боротьби з корупцією, соціального захисту.
- Радикальна партія Олега Ляшка виглядає, як партія одного лідера. Наскільки члени партії, зокрема народні депутати, мають право на власну думку та відстоювання своїх ідей?
- Нашій партії повезло, що у неї є такий харизматичний та яскравий лідер. Олег Валерійович не лише влучно формулює політичні оцінки, він ще і швидко аналізує будь-яку ситуацію та приймає чіткі рішення. Звичайно, ми намагаємося вчитися у лідера, хоча ніхто не повинен ставати копією голови партії. У нас у фракції - демократична обстановка та система прийняття рішень, усі важливі питання обговорюємо спільно, інколи, чесно кажучи, кричимо в залі нарад так, що у коридорі чутно. Але потім знаходимо найбільш вірне для кожної ситуації рішення. І от уже виконання цього рішення - наша спільна відповідальність. Фракція РПЛ - найбільш дисциплінована у Верховній Раді за відвідуванням і участю у голосуваннях, і все частіше - за коефіцієнтом прийнятих законопроектів. Коли ми обговорюємо наші плани і рішення, головний критерій - як ці рішення вплинуть на щоденне життя наших громадян, як це відповідає нашим передвиборчим обіцянкам.
- Якими будуть місцеві вибори 2015 року? Ваш прогноз.
- Місцеві вибори 25 жовтня 2015 року приведуть у місцеві ради не просто нових депутатів. Ці люди отримають набагато більші повноваження. Уже зараз ми в Раді прийняли зміни до бюджетного кодексу, які залишають більше податків на місцях. Головний напрямок децентралізації - дати місцевим радам більше коштів, але і більше повноважень. І саме депутати місцевої ради будуть вирішувати, на що ті кошти витратити: на ремонт доріг, на компенсацію перевезень пільговиків чи на харчування школярів. Виборча кампанія в умовах війни й економічної скрути буде нетиповою. Думаю, що головний акцент кандидати робитимуть не на глянцеві рекламні матеріали, а на живе спілкування з виборцями, на обговорення їх пріоритетних проблем. Саме з цими проблемами і будуть з першого дня роботи працювати новообрані депутати. Тому головне в цих виборах - зворотній зв'язок від виборців. Я сподіваюсь, ми - депутати Верховної Ради - зможемо прийняти новий виборчий закон про відкриті списки, і тоді вдасться побороти дві головні проблеми на виборах: підкуп виборців і торгівлю місцями у партійних списках. Адже за нової системи матиме шанси обратися той кандидат, якого знають і підтримують виборці, а не той, що роздав гречку чи домовився із партійними вождями. Для нашої партії це перші місцеві вибори на Житомирщині. Ми вже зараз відповідально готуємось до них. Будемо вести до влади високопрофесійних фахівців із різних галузей, включаючи освіту, медицину, ЖКХ.
- Свого часу ви очолювали Комітет виборців України. Що для вас найцікавіше зараз у партійній роботі і що було важливим у громадській? Чи допомагає вам минулий досвід у політиці?
- Найважче в роботі депутата - це колосальна відповідальність перед виборцями. Адже кожне голосування, кожна поправка до закону може або комусь підняти пенсію, або зберегти життя наших бійців. І найбільше боїшся, що не вистачить часу для прийняття рішення, не вистачить голосів для підтримки, чи не вистачить досвіду для фахової підготовки рішення. І тут приходить на допомогу досвід і зв'язки ще з часів роботи в громадському секторі. Громадські експерти, фахівці неурядових організацій допомагають у підготовці законопроектів, у аналізі поданих текстів, і разом ми прораховуємо, яке рішення буде оптимальним.
- Як куратор Житомирщини від партії, на вирішенні яких проблем ви зосереджуєтесь?
- Під час зустрічей в області виборці говорять про ті ж проблеми, які є у всіх українців: низькі зарплати та пенсії, підвищення тарифів, перспективи закінчення війни. Є, звичайно, і більш специфічні питання: пільги для "чорнобильців", узаконення видобутку бурштину, незаконний видобуток піску тощо. Під час останнього приїзду до Житомира в кінці травня я провів зустріч із колективом агроекологічного університету. Вони описали проблему втрати учбового господарства. Тепер працюю з державними органами для повернення господарства університету, минулої п'ятниці спрямував депутатський запит до Уряду. Студентів-аграріїв потрібно вчити не "на пальцях", а на реальній роботі на полях.
- Як розвивається Радикальна партія Ляшка на Житомирщині?
- Зараз в області зареєстровано 22 районні та 4 міські організації Радикальної партії Олега Ляшка. В інших населених пунктах є люди, які готові долучатись до нашої роботи, і найближчим будуть проведені установчі конференції. Можу сказати, що рівень довіри до партії постійно зростає. На початок року кількість членів партії в Житомирській області складала 480 осіб, на сьогоднішній день - збільшилася майже втричі та становить 1246. Це пов'язано з тим, що люди вже втомилися жити з кожним днем все гірше і готові до змін, які ми пропонуємо. До того ж, люди бачать, що і після виборів Олег Ляшко продовжує відстоювати інтереси народу, а фракція Радикальної партії, як я вже сказав, працює сумлінно та ефективно.
Прес - служба РПЛ