25 червня Віце-прем’єр-мінінстр Валерій Вощевський провів робочу зустріч з Расселлом Піттманом (Russell Pittman), урядовим економістом США, частим лектором Київської Школи Економіки, американським фахівцем, котрий відзначився реалізацією успішних проектів з реформування залізничних систем Мексики, Бразилії та східноєвропейських країн.
За словами Валерія Вощевського, вперше він дізнався про досвід та пропозиції пана Піттмана з його наукових статей, і одразу ж запросив його на особисту зустріч в Україну, адже вбачає необхідність спільно працювати над ефективною стратегією реформування Укрзалізниці.
«Першим важливим кроком для створення життєздатної системи українських залізниць буде викорінення корупції. Як тільки вдасться це зробити – постане необхідність шукати шляхи для залучення інвестицій. Державі не вистачає власних ресурсів на організацію ефективної роботи Укрзалізниці, тому актуальною є розробка такої стратегії реорганізації, яка спирається саме на ринкові сили та конкуренцію», – зауважив Віце-прем’єр-міністр.
У світі вже проведено багато експериментів та отримано чимало досвіду в галузі реорганізації державних залізничних монополій. Незважаючи на деякі невдачі, значного успіху було досягнуто як у створенні конкурентних мов у сфері вантажних залізничних станцій, так і в залученні інвестицій. На думку Валерія Вощевського, досвід реформ у Бразилії та Мексиці, Польщі, який повсюдно вважається успішним, може стати в нагоді для України.
«Цілком ймовірно, що залізничні компанії та інвестори, такі як німецька залізнична компанія Deutsche Bahn, польська PKP, французька SNCF та американська інвестиційна компанія Railroad Development Corporation (колишній оператор залізниць Естонії) можуть бути зацікавлені в приєднанні до міжнародного консорціуму, вкладаючи кошти у великі ділянки української залізниці, і що міжнародні кредитори, як наприклад ЄБРР та Світовий банк, могли б реалізувати такі інвестиційні проекти», – підсумував зустріч Віце-прем’єр-міністр.
Прес - служба РПЛ